Sparingowo: Sandecja Nowy Sącz odrobiła straty i pokonała Podbeskidzie

Ekstraklasowcy z Bielska-Białej prowadzili 2:0 po pierwszej połowie, ale ich rywale zdołali odwrócić losy potyczki. Dwa gole strzelił młodzieżowiec, a jedną dla Podbeskidzia były gracz Sandecji.

Na boisku w Rybniku podopieczni Leszka Ojrzyńskiego objęli prowadzenie po efektownym strzale Wojciecha Trochima, mającego za sobą występy w biało-czarnych barwach. 25-letni pomocnik trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Marka Kozioła. Autor pierwszego trafienia zaliczył też asystę przy golu Dariusza Kołodzieja. [ad=rectangle] Po zmianie stron lepiej radzili sobie sądeczanie. Najpierw mocny strzał Mateusza Bartkówa pozwolił uwierzyć pierwszoligowcom w osiągnięcie korzystnego wyniku. Dwie kolejne bramki strzelił młodzieżowiec Adrian Danek, a szczególnie mogło się podobać pierwsze trafienie. 19-letni zawodnik uderzył piłkę z powietrza, a ta wpadła do siatki.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas

W drugiej połowie w zespole Sandecji wystąpił Arkadiusz Fabiański, młodszy brat reprezentanta Polski i gracza Swansea City, Łukasza Fabiańskiego. 21-letni golkiper w poprzednim sezonie występował w trzecioligowym Piaście Karnin.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz  2:3 (2:0)

1:0 - Wojciech Trochim 26' 2:0 - Dariusz Kołodziej 42' 2:1 - Mateusz Bartków 55' 2:2 - Adrian Danek 68' 2:3 - Adrian Danek 90'

Składy: Podbeskidzie Bielsko-Biała

: Richard Zajac (85' Sebastian Madejski) - Adam Pazio, Szymon Jarosz (46' Artur Lenartowski), Rafał Grzelak, Frank Adu Kwame - Sylwester Patejuk, Adam Deja, Dariusz Kołodziej (70' Szymon Jarosz), Wojciech Trochim (44' Sebastian Bartlewski), Piotr Malinowski - Wojciech Okińczyc (46' Krzysztof Chrapek).

Sandecja Nowy Sącz: I połowa: Marek Kozioł - Wojciech Kalisz, Robert Cicman, Przemysław Szarek, Kamil Słaby - Maciej Bębenek, Tomasz Margol, Sebastian Szczepański (30' Szymon Kuźma), Filip Piszczek - Fabian Fałowski, Mouhamadou Traore.

II połowa: Arkadiusz Fabiański - Marcin Makuch, Dawid Szufryn, Cheikh Niane, Mateusz Bartków - Szymon Kuźma (60' Rudolf Urban), Adrian Danek, Matej Nather, Łukasz Grzeszczyk, Irakli Gerkenashvili - Dawid Janczarzyk.