Carling Cup: Chelsea odpadła z drugoligowcem!

Burnley pokonało po serii rzutów karnych Chelsea Londyn i to drugoligowiec awansował do piątej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. W innym meczu Tottenham Hotspur wygrał z Liverpoolem 4:2, a bohaterami zostali: Fraizer Campbell oraz Darren Bent. Z kolei Blackburn Rovers poradziło sobie z Sunderlandem.

Bartosz Zimkowski

Chelsea w spotkaniu z Burnley zagrała w rezerwowym składzie, a od początku wystąpił kontuzjowany ostatnio Didier Drogba. Właśnie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej otworzył worek z bramkami w 27. minucie i wydawało się, że kolejne gole są już tylko formalnością. Tymczasem w drugiej połowie Ade Akinbiyi doprowadził do wyrównania i doszło do dogrywki. W niej nie padło rozstrzygnięcie, a dodatkowo czerwoną kartką został ukarany Stephen Caldwell. W serii rzutów karnych lepsi byli już drugoligowcy. "Jedenastek" nie wykorzystali: Wayne Bridge oraz Jon Obi Mikel. Luis Felipe Scolari musiał przełknąć gorzką pigułkę.

Spotkanie Kogutów z The Reds było uznawane za najciekawszy mecz IV rundy Carling Cup. Tottenham to obrońca trofeum, a dodatkowo po zmianie menedżera z Juande Ramosa na Harry'ego Redknappa nie ma sobie równych. Liverpool chciał się zrewanżować Kogutom za porażkę z Premiership. Nie wyszło jednak to Liverpoolowi, który zagrał rezerwowym składem. Tottenham wygrał 4:2, a świetną partię rozegrała dwójka napastników Kogutów: Fraizer Campbell oraz Roman Pawluczenko. Obaj zdobyli po dwie bramki i nie pozwolili wygrać podopiecznym Rafaela Beniteza. Dla gości trafili: Damien Plessis oraz Sami Hyypia. Spotkanie to zostało przedłużone o 9 minut, ponieważ 15 minut przed końcem poważnej kontuzji doznał bramkarz Tottenhamu - Gomes. Został on odwieziony do szpitala.

Na Stadium of Light Sunderland musiał uznać wyższość Blackburn Rovers. Czarnym Kotom w ostatnich tygodniach zupełnie nie idzie. Potwierdził to środowy mecz, kiedy Blackburn wygrało 2:1 i awansowało do dalszej fazy.