Serie A: Pewne zwycięstwo Juventusu

W meczu inaugurującym 12. kolejkę Serie A Juventus Turyn odniósł przekonywujące zwycięstwo nad FC Genoą. Stara Dama po raz pierwszy w lidze, jeśli chodzi o ten sezon zdołała strzelić więcej niż dwa gole. Ekipa ze stolicy Piemontu rozbiła swojego rywala aż 4:1.

Adam Kiołbasa

Stara Dama bardzo dobrze rozpoczęła mecz i już w 5. minucie objęła prowadzenie, kiedy to znakomicie w pole karne Genueńczyków wpadł Zdenek Grygera i skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Rubinho. W dalszej fazie spotkania Stara Dama nastawiła się na grę z kontry, a Rossoblu starali się atakować. W 26. Juve zadało drugi cios. Wówczas to po wrzutce z prawej strony boiska na listę strzelców wpisał się Amauri. W pierwszej odsłonie więcej goli już nie padło, chociaż okazji na ich zdobycie nie brakowało.

Po zmianie stron Bianconeri starali się grać spokojnie, a goście z minuty na minutę coraz bardziej tracili wiarę w zdobycie chociażby punktu. Znakomitą okazję na strzelenie kontaktowej bramki zmarnował m.in. Raffaele Palladino. W 82. po podaniu Amauriego swoją szanse miał Alessandro Del Piero, ale kapitan Juventusu nie zdołał trafić do siatki rywala i tym samym zdobyć swojego 250 gola w barwach klubu. 120 sekund później za to Pinturicchio znakomitym podaniem obsłużył Vincenzo Iaquintę, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry, a ten nie miał żadnych problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam.

W 89. ręką we własnym polu karnym zagrał Nicola Legrottaglie, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Alexa Manningera zdołał pokonał Diego Milito. Już w doliczonym czasie gry po asyście Mauro Camoranesiego, samobójczym strzałem Papastathopoulosa zaskoczył swojego golkipera.

W tym momencie podopieczni Claudio Ranieriego z 24 punktami na koncie u boku Interu Mediolan są liderem Serie A, ale Nerazzurri swój mecz rozegrają dopiero w sobotę. FC Genoa z 20 oczkami uplasowała się na siódmej pozycji.

Juventus Turyn - FC Genoa 4:1 (2:0)
1:0 - Grygera 6'
2:0 - Amauri 26'
3:0 - Iaquinta 85'
3:1 - Milito (k.) 89'
4:1 - Papastathopoulos 90'+2'

Juventus: Manninger; Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro; Marchionni (69' Camoranesi), Sissoko, Tiago, Nedved; Amauri (84' Iaquinta), Del Piero.

Genoa: Rubinho; Biava (80' Papastathopoulos), Ferrari, Criscito; Potenza (61' Bocchetti), Thiago Motta, Juric, M. Rossi; Gasbarroni (46' Sculli), D. Milito, Palladino.

Żółte kartki: Thiago Motta, Rossi (Genoa).