El. LM: Awans BATE Borysów rzutem na taśmę, Panathinaikos Ateny za burtą

Gol Siergieja Kriwca w doliczonym czasie gry zapewnił BATE Borysów awans do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wyeliminowani przez Standard Liege zostali piłkarze Panathinaikosu Ateny.

Konrad Kostorz
Mistrzowie Białorusi po porażce na Węgrzech znaleźli się w trudnym położeniu, a ich sytuacja uległa pogorszeniu, gdy w 20. minucie Debreczyn VSC objął prowadzenie 1:0. Goście przez całą drugą połowę musieli grać jednak w osłabieniu i BATE zdołało odrobić straty z nawiązką. O sukcesie miejscowych przesądził znany z gry w Lechu Poznań Siergiej Kriwiec, który zdobył gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry!W drugim pojedynku grupy mistrzowskiej przedstawiciel Słowenii okazał się lepszy od Maccabi Tel Awiw. NK Maribor sukces zawdzięcza przede wszystkim Macedończykowi Agimowi Ibraimiemu, który w rewanżu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
W fazie grupowej Ligi Mistrzów nie wystąpi wicemistrz Grecji. Panathinaikos w Belgii osiągnął niezły wynik (0:0), ale na własnym terenie w krótkim odstępie czasu stracił dwa gole. Dla Standardu trafili Yanis Mbomba oraz Paul-Jose M'Poku. Domowym remisem awans przypieczętowali zawodnicy OSC Lille, którzy pokonali 2:0 Grasshoppers na wyjeździe. Bramkę dla Francuzów zdobył doświadczony Florent Balmont.

Kolejne 11 rewanżowych pojedynków III rundy eliminacji zaplanowano na środę. Decydujące spotkania o awans do fazy grupowej odbędą się 19 i 20 sierpnia oraz 26 i 27 sierpnia.