The Championship: Rasiak i Kaźmierczak z ławki

Wolverhampton Wanderers nadal jest liderem The Championship po sobotnich meczach 17. kolejki. Udział w niej wzięło dwóch polskich piłkarzy: Grzegorz Rasiak oraz Przemysław Kaźmierczak. Jednak niezbyt długo przebywali na murawie.

Bartosz Zimkowski

Wilki przed tą kolejką miały cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Birmingham City. Wolves mierzyli swoje siły na wyjeździe z Southampton i już po 17. minutach prowadzili 2:0. Na ławce Świętych zabrakło tym razem Bartosza Białkowskiego, a mecz na St Mary's Stadium zakończył się ostatecznie wynikiem 2:1 dla Wolverhampton.

Podopieczni Micka McCarthy'ego utrzymali fotel lidera, ale nadal mają 4 punkty przewagi nad Birmingham City. Blues też wygrali, ale nie bez problemów. Na St Andrews przyjechał Charlton Athletic i po pierwszej połowie to londyńczycy prowadzili 2:1. Jednak w drugiej części spotkania Birmingham wzięło się do roboty, strzeliło dwa gole i... grało w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał bowiem Nigel Quashie. Zawodnicy Alexa McLeisha zdołali utrzymać korzystny dla siebie rezultat i zgarnęli komplet punktów.

W meczu na szczycie Reading pokonało Sheffield United 2:0. The Roylas nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli, a swoją czternastą bramkę w sezonie zdobył Kevin Doyle, lider klasyfikacji najlepszych strzelców The Championship. Sheffield United nie zdołało odpowiedzieć żadnym trafieniem.

Dopiero w 60. minucie na boisku w meczu Barnsley - Watford pojawił się Grzegorz Rasiak. Szerszenie prowadziły wówczas 1:0, ale po wejściu polskiego napastnika straciły dwa gole i przegrały 1:2. Watford nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej i z taką formą może obawiać się o degradację do League One. Jeszcze krócej od Rasiaka zagrał Przemysław Kaźmierczak. Polski pomocnik Derby County pojawił się na murawie na ostatnie 3 minuty. Barany nie miały żadnych problemów z ograniem Sheffield Wednesday i zaaplikowali im trzy gole. Derby zajmuje dwunaste miejsce, ale do czwartego Burnley traci ledwie pięć punktów.