Manuel Neuer z czystym kontem we wrześniu, Philipp Lahm domaga się lepszej skuteczności

Bayern Monachium w żadnym z sześciu występów w ubiegłym miesiącu nie dał sobie wbić gola. Nie najlepiej radził sobie jednak w ofensywie, o co pretensje do partnerów ma Philipp Lahm.

Konrad Kostorz
Bayern Monachium od początku sezonu nie zachwyca, ale osiąga satysfakcjonujące wyniki, będąc liderem Bundesligi i przewodząc stawce zespołów w grupie Ligi Mistrzów. Bawarczycy we wrześniu odnieśli pięć zwycięstw i zremisowali jedno spotkanie. Pokonali VfB Stuttgart (2:0), Manchester City (1:0), SC Paderborn (4:0), 1.FC Koeln (2:0) oraz CSKA Moskwa (1:0), zaś podzielili się punktami z Hamburgerem SV (0:0).
Manuel Neuer zachowuje czyste konto w spotkaniach swojego klubu już od 568 minut. Jako ostatni pokonał go jeszcze w sierpniu kolega z reprezentacji Benedikt Hoewedes w spotkaniu z Schalke 04 (1:1). Rekordowe osiągnięcie golkipera Bayernu jest ponad dwukrotnie lepsze - w sezonie 2011/2012 Neuer był niepokonany przez 1147 minut! Defensywa mistrza Niemiec spisuje się bez zarzutu, za to w ataku zespół wciąż ma kłopoty. Na początku rozgrywek monachijczycy mieli problemy ze stwarzaniem dogodnych sytuacji, ostatnio trudność stwarza im wykorzystywanie okazji bramkowych. Niezadowolony ze skuteczności partnerów jest Philipp Lahm.

- W meczu z CSKA mieliśmy naprawdę sporo możliwości, by podwyższyć prowadzenie. Niestety do ostatniego gwizdka musieliśmy drżeć o zwycięstwo. Powinniśmy wykorzystywać więcej sytuacji, zdecydowanie zbyt rzadko trafiamy w drugich połowach meczów. To trwa już od dłuższego czasu - tłumaczy na łamach Bildu kapitan Bayernu.

Ekipa z Allianz Arena okazję do zaprezentowania lepszej skuteczności będzie mieć w sobotę, gdy zmierzy się przed własną publicznością z Hannoverem 96.