Liga Mistrzów kobiet: Świetny występ Medyka Polo Market Konin!

Duży sukces Medyka Polo Market! W pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Mistrzów kobiet koninianki wygrały u siebie z Glasgow City 2:0 i mają spore szanse na awans.

Szymon Mierzyński

Pierwszy gol dla gospodyń padł w 54. minucie. Sandra Zigić wypatrzyła wychodzącą na czystą pozycję Ewę Pajor i obsłużyła ją długim podaniem. Ta druga, mimo asysty jednej z rywalek, wpakowała piłkę do siatki mocnym uderzeniem z ostrego kąta.

Jedenaście minut później było już 2:0. Anna Gawrońska podała w polu karnym do Aleksandry Sikory, a ta kompletnie zaskoczyła szkocką bramkarkę technicznym strzałem z bardzo trudnej pozycji. Futbolówka odbiła się od wewnętrznej części dalszego słupka i ugrzęzła w siatce.

W końcówce koninianki dość spokojnie odpierały ataki przeciwnika i utrzymały wynik 2:0, który stawia ich w świetnej sytuacji przed rewanżem. Drugie starcie obu ekip odbędzie się w środę 15 października o godz. 20.30.

Medyk Polo Market Konin - Glasgow City 2:0 (0:0)
1:0 - Ewa Pajor 54'
2:0 - Aleksandra Sikora 65'