Polacy w Alpha Ethniki: Przeciętna kolejka polskich piłkarzy

W ciągu dwóch dni w Grecji została rozegrana pełna 11. kolejka greckiej ekstraklasy. W tej serii spotkań Alpha Ethniki spośród polskich zawodników, którzy pojawili się w weekend na murawie, tylko obrońca Mirosław Sznaucner cieszył się z kompletu punktów.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się u siebie z Arisem Saloniki. Polak pojawił się na boisku w 68. minucie, kiedy to zastąpił Mauro Poy'a. W 79. minucie były zawodnik Pogoni Szczecin znalazł się sam na sam z golkiperem. Jednak Michalis Sifakis zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - polski golkiper zagrał całe spotkanie przed własną publicznością z Olympiakosem Pireus. Jego klub doznał porażki w stosunku 0:3.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał u siebie z AEK-iem Ateny. Nasz rodak wystąpił w całym meczu. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor wystąpił w całym meczu przed własną publicznością przeciwko AE Larissa. Jego klub odniósł skromne zwycięstwo 1:0.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się na wyjeździe ze Skodą Xanthi (1:1). Polak nie pojawił się jednak na murawie.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski nie zagrał w meczu przeciwko Iraklisowi Saloniki (3:0), gdyż leczy obecnie kontuzję.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z PAOK-iem Saloniki (0:1). Były zawodnik Wisły Kraków wybiegł w podstawowym składzie gości i zagrał całe spotkanie.