Szczęśliwy remis Stalówki - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg

Stal Stalowa Wola zremisowała na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg 2:2. Gracze z Pomorza przeważali przez cały mecz, ale w końcówce to Stal miała więcej ochoty na zwycięstwo.

Kamil Górniak
SOd początku zawodów zaatakowali gracze z Kołobrzegu, ale to zielono-czarni objęli prowadzenie. W 7. minucie po wrzutce z rzutu rożnego Damiana Łanuchy najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomasz Płonka i głową zdobył gola dla Stalówki. Gracze Kotwicy po stracie gola nadal mieli inicjatywę, ale akcje z reguły kończyły się pod polem karnym Stali. W 23. minucie zawodnicy z Pomorza stanęli przed szansą na wyrównanie. Jakub Poznański miał wyborną okazję, bowiem wykonywał rzut karny, ale świetnie między słupkami zachował się Tomasz Wietecha, który obronił uderzenie gracza gości.
W 31. minucie Łukasz Sekulski był bliski zdobycia drugiego gola dla Stali, ale piłka po uderzenie sprzed pola karnego o centymetry minęła słupek bramki Kotwicy. W 39. minucie Patryk Skórecki stanął oko w oko z Wietechą, ale golkiper Stali ładnie obronił uderzenie zawodnika ekipy z Kołobrzegu. W 43. minucie Skórecki zdobył jednak gola. Pomocnik Kotwicy zdecydował się nie uderzenie z dystansu i pokonał golkipera Stalowców.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli nieco śmielej do ataku. W 53. minucie Sekulski zdołał tylko trącić piłkę czubkiem buta w polu karnym i spokojnie piłkę złapał Patryk Kamola. W odpowiedzi zakotłowało się pod bramką gospodarzy, ale ostatecznie nad poprzeczką uderzył Patryk Pietras. Chwilę później Płonka znalazł się w dogodnej sytuacji, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców wybił mu piłkę spod nóg.

W 79. minucie kolejny błąd w defensywie Stali i goście otrzymali kolejną jedenastkę, którą tym razem wykorzystał Tomasz Rydzak. Stal zaatakowała po stracie gola i zdołała wyrównać. Po dośrodkowaniu z prawej strony do własnej bramki piłkę skierował Poznański. Skórecki miał jeszcze piłkę meczową na nodze, ale w sytuacji sam na sam z Wietechą uderzył obok słupka.

Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 2:2 (1:1)
1:0 - Tomasz Płonka 7'
1:1 - Patryk Skórecki 43'
1:2 - Tomasz Rydzak (k.) 79'
2:2 - Jakub Poznański (sam.) 86'

W 23. minucie Jakub Poznański nie wykorzystał rzutu karnego - Tomasz Wietecha obronił

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Mateusz Kantor, Patryk Tur (61' Dawid Pigan), Mateusz Argasiński (90'+1 Kamil Samołyk), Paweł Giel (46' Dawid Kałat), Damian Łanucha, Tomasz Płonka (67' Michał Michałek), Łukasz Sekulski.

Kotwica Kołobrzeg: Patryk Kamola - Kacper Chruściński, Jakub Poznański, Daniel Kokosiński, Łukasz Cebulski, Patryk Pietras, Konrad Mularczyk (88' Konrad Korczyński), Patryk Skórecki (90'+3 Mikołaj Duwe), Tomasz Rydzak (81' Tomasz Bejuk), Krzysztof Biegański (73' Maciej Ropiejko), Michał Danilczyk.

Żółte kartki: Łanucha, Tur (Stal) oraz Kokosiński (Kotwica)

Sędzia: Jacek Lis (Katowice).

Widzów: 900.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!