El. Euro 2016: Albania znów zaskoczyła faworyta, Francuzi towarzysko ograli Portugalię

Reprezentacja Albanii po meczach z Portugalią i Danią ma w dorobku aż cztery punkty. Bez zwycięstwa pozostają Grecy, którzy tylko zremisowali na wyjeździe z Finami.

We wrześniu Lorik Cana i spółka sensacyjnie wygrali na wyjeździe z Portugalią 1:0. Teraz niewiele brakowało, a Albańczycy pozostawiliby w pokonanym polu Duńczyków. Ekipa Gianniego De Biasi prowadziła aż do 81. minuty, kiedy "oczko" gościom uratował mało znany napastnik Lasse Vibe, strzelając premierowego gola w narodowych barwach.

[ad=rectangle]

Nie wiedzie się Grekom pod wodzą nowego selekcjonera. Drużyna Claudio Ranieriego po porażce 0:1 z Rumunią tylko podzieliła się punktami z Finlandią. Przy trafieniu wyrównującym autorstwa obrońcy Jarrko Hurme asystował piłkarz Lecha Poznań Kasper Hamalainen.

Do ciekawego pojedynku towarzyskiego doszło na Stade de France, gdzie gospodarze Euro 2016 podjęli Portugalię. Cristiano Ronaldo rozegrał 76 minut i nie zdziałał zbyt wiele w debiucie Fernando Santosa w roli selekcjonera. Bohaterem prestiżowej rywalizacji okazał się Karim Benzema, który otworzył wynik meczu i przytomnym podaniem obsłużył w 69. minucie Paula Pogbę.

Kasper Hamalainen wyróżnił się w meczu reprezentacji Finlandii

Seleccao złapali kontakt z Trójkolorowymi dzięki bramce zdobytej z rzutu karnego przez Ricardo Quaresmę (w szesnastce faulował Pogba), ale na więcej nie było ich już stać.

Znacznie ważniejszy dla Ronaldo i spółki będzie wtorkowy pojedynek o punkty z Danią. Przypomnijmy, że Portugalia po pierwszej kolejce eliminacji nie ma na koncie ani jednego "oczka". Francuzi w tym czasie będą mierzyć się z Ormianami.

Mecz towarzyski:

Francja - Portugalia 2:1 (1:0) 1:0 - Benzema 3' 2:0 - Pogba 69' 2:1 - Quaresma (k.) 77'

Francja: Mandanda - Sagna, Varane, Mangala, Evra - Pogba, Cabaye (71' Sissoko), Matuidi - Valbuena (58' Payet), Benzema (90' Gignac), Griezmann (84' Schneiderlin).

Portugalia: Patricio - Cedric, Pepe, Alves (46' R. Carvalho), Eliseu - Gomes (46' W. Carvalho), Tiago (68' Eder), Moutinho - Nani (69' Quaresma), Ronaldo (76' Mario), Danny (85' Vieirinha).

Czy reprezentacja Albanii wywalczy awans do finałów Euro 2016?