ME: ŁKS pnie się w górę tabeli

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Sporo emocji dostarczył mecz 15. kolejki Młodej Ekstraklasy pomiędzy ŁKS Łódź a Polonią Bytom. Do przerwy goście prowadzili 1:0 za sprawą trafienia Roberta Wojsyka. Po zmianie stron lepiej prezentowali się już jednak miejscowi. Wyrównanie padło po samobójczym uderzeniu Radoslava Krala. W 61. minucie zespół z Bytomia ponownie objął prowadzenie po bramce Roberta Nazara, lecz końcówka należała do ŁKS. Straty odrobił Adrian Świątek, a gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił Piotr Wodziński.

W tym artykule dowiesz się o:

Widowisko było ciekawe, mimo że nieustannie padał śnieg. Nie zabrakło też kuriozalnych sytuacji. Samobójcza bramka Radoslava Krala padła bowiem w niesamowity sposób. Słowacki defensor Polonii zagrał tak niefortunnie, że przelobował swojego bramkarza, Rafała Jarzombka z odległości ok. 18 metrów.

ŁKS notuje wyraźną zwyżkę formy. W sześciu ostatnich spotkaniach drużyna Andrzeja Pyrdoła zgromadziła aż 14 punktów i plasuje się na 4. miejscu w tabeli. Sytuacja Polonii jest natomiast zgoła odmienna. Piłkarze z Górnego Śląska mają tylko na 13 oczek na koncie i zajmują przedostatnią pozycję.

ŁKS Łódź - Polonia Bytom 3:2 (0:1)

0:1 - Wojsyk 34'

1:1 - Kral (sam.) 57'

1:2 - Nazar 61'

2:2 - Świątek 72'

3:2 - Wodziński 81'