Towarzysko: Czteropak Neymara w meczu Brazylii! 22-latek piątym strzelcem w historii kadry

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Odbudowujący formę po mundialu Canarinhos odnieśli pod wodzą Dungi już czwarte zwycięstwo. W pojedynku towarzyskim rozegranym w Singapurze za sprawą Neymara nie dali żadnych szans Japonii.

Od czasu mistrzostw świata Canarinhos wyłącznie wygrywają. We wrześniu pozostawili w pokonanym polu Kolumbię (1:0) oraz Ekwador (1:0), by w październiku ograć w prestiżowym pojedynku Argentynę (2:0) i wreszcie wygrać z prowadzoną przez Javiera Aguirre Japonią. [ad=rectangle] Wynik towarzyskiego pojedynku otworzył w 18. minucie Neymar, który otrzymał prostopadłe podanie od Diego Tardellego, minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Po zmianie stron gwiazdora FC Barcelony perfekcyjnie obsłużył Philippe Coutinho, a 22-latek ponownie znalazł się oko w oko z Eijim Kawashimą i nie pomylił się.

W 77. minucie bohater pojedynku popisał się celną dobitką strzału Coutinho, a kilka chwil później wykończył akcję duetu Robinho - Ricardo Kaka i zdobył swoją czwartą bramkę.

Neymar ma już na koncie 40 goli w drużynie narodowej, dzięki czemu wyprzedził w klasyfikacji wszech czasów Bebeto (39 trafień) i przesunął się na 5. pozycję. W przodzie pozostają Pele (77), Ronaldo (62), Romario (55) oraz Zico (48).

Japonia - Brazylia 0:4 (0:1) 0:1 - Neymar 18' 0:2 - Neymar 48' 0:3 - Neymar 77' 0:4 - Neymar 81'

Skład Brazylii: Jefferson - Danilo (70' Fernandes), Miranda, Gil, Filipe Luis - Gustavo (72' Souza), Elias (76' Kaka), Willian (46' Ribeiro), Oscar (46' Coutinho) - Tardelli (65' Robinho), Neymar.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty