Towarzysko: Brazylia pokonała Argentynę, zaskakujący bohater, Messi zmarnował rzut karny

W pojedynku o Superclasico de las Americas Brazylia pokonała grającą w silnym składzie Argentynę. O triumfie Canarinhos przesądziły gole napastnika występującego w Atletico Mineiro.

Konrad Kostorz
Od początku prestiżowej rywalizacji w Pekinie lepsze wrażenie sprawiali kadrowicze Gerardo Martino, ale nie potrafili stwarzać klarownych sytuacji pod bramką Jeffersona. Tymczasem w 28. minucie po dośrodkowaniu Oscara niepewnie interweniowali Pablo Zabaleta i Federico Fernandez, z czego skorzystał Diego Tardelli. 29-latek idealnie przymierzył przy słupku.
Jeszcze przed przerwą w polu karnym Danilo sfaulował Angela di Marię i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Lionel Messi, jednak nie wpisał się na listę strzelców! Intencje gwiazdy Barcelony wyczuł Jefferson i odbił futbolówkę.W 62. minucie Messi nie wykorzystał kolejnej dogodnej okazji dla Albicelestes, zaś kilka chwil później było już 2:0 - ponownie dośrodkował Oscar, piłkę zgrał David Luiz i Tardelli skierował ją do siatki po rękach Sergio Romero Napastnik Atletico Mineiro, który w Europie występował w Betisie Sewilla, PSV Eindhoven i Anży Machaczkała, zdobył premierowe gole w narodowych barwach.
Neymar i spółka okazali się lepsi od wicemistrzów świata w prestiżowym meczu Neymar i spółka okazali się lepsi od wicemistrzów świata w prestiżowym meczu
Messi był dość aktywny w chińskiej stolicy, ale lepiej od niego zaprezentował się Neymar. Brazylijczykowi dwukrotnie zabrakło nieco szczęścia, by wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie zespół Dungi odniósł jednak pewne zwycięstwo i zdaje się wracać na właściwe tory po fatalnej końcówce mundialu.

Odnotujmy, że rywalizacja o Superclasico de las Americas odbyła się po raz trzeci w historii. W 2011 i 2012 również górą była Brazylia.

Brazylia - Argentyna 2:0 (1:0)
1:0 - Tardelli 28'
2:0 - Tardelli 64'

Brazylia: Jefferson - Danilo, Miranda, Luiz (90' Gil), Filipe Luis - Elias, Gustavo - Willian, Oscar, Neymar (90+6' Robinho) - Tardelli (82' Kaka).

Argentyna: Romero - Zabaleta, F. Fernandez, Demichelis, Rojo - Pereyra (76' Perez), Mascherano, Lamela (61' Pastore), di Maria - Messi, Aguero (61' Higuain).

El. Euro 2016: Oczy zwrócone na Warszawę, spacerek Irlandii i Szkocji? Towarzyski hit w Saint-Denis