The Championship: 90 minut Kaźmierczaka

Nie zmieniły się pozycje pierwszych siedmiu drużyn po 19. kolejce The Championship. Nadal liderem jest Wolverhampton Wanderers, a drugą pozycję zajmuje Birmingham City. Na boisku - z polskich piłkarzy - pojawił się tylko Przemysław Kaźmierczak. Polski pomocnik zagrał cały mecz w barwach Derby County.

Bartosz Zimkowski

Pierwszy mecz miał miejsce w poniedziałek na Oakwell. Spotkały się tam drużyny Barnsley oraz Burnley. Gospodarze po 51. minutach prowadzili już 3:0 - w czym wydatnie pomógł im sędzia zaliczając bramkę ze spalonego. Wówczas menedżer gości nie mając nic do stracenia, dał szansę gry Martinowi Patersenowi. Reprezentant Irlandii Północnej w ciągu czterech minut zdobył dwie bramki i wszystko było jeszcze możliwe. W końcówce meczu Burnley atakowało niemal całą drużyną, ale nie doprowadziło już do wyrównania.

We wtorek dokończono 19. serię spotkań. 90 minut w barwach Derby County zagrał Przemysław Kaźmierczak. Polski pomocnik mierzył swoje siły naprzeciw zespołowi Preston North End i bardzo ciekawie było w pierwszej połowie. Wówczas padły cztery bramki - po dwie dla każdego z zespołów. W drugiej części spotkania gole już nie padły, a kilka strzałów w tym meczu oddał Kaźmierczak. Nie zdobył jednak swojego drugiego gola w tym sezonie.

W hicie kolejki na Bramall Lane Sheffield United podejmowało Wolverhampton Wanderers, a więc lidera The Championship. Wilki były zdecydowanie lepsze i udokumentowały to trzema bramkami. Ponownie świetną formą błysnął Chris Iwelumo, który dwukrotnie pokonał golkipera Szabli. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Wolves 3:1. Wilki mają jednak nadal sześć punktów przewagi nad Birmingham City. Blues także sięgnęli po trzy punkty, pokonując na St Andrews Ipswich Town 2:1.

Na Loftus Road w derbach Londynu Quenns Park Rangers pokonało Charlton Athletic 2:1, chociaż The Addicks zapowiadali zwycięstwo nad QPR, które po tej kolejce zajmuje dziesiąte miejsce. W innym ciekawym meczu Cardiff City zremisowało z Reading 2:2. Obie drużyny znajdują się w strefie barażowej i zaciekle walczą o awans do Premiership. Remis nikogo nie zadowolił, ale nadal oba zespoły zajmują te miejsca, na których plasowały się przed tą kolejką.