Surowa kara za uderzenie Mandzukicia! Absencja w czterech meczach (wideo)

Małych derbów Madrytu dobrze nie zapamięta Alexis Ruano. Boczny defensor obejrzał czerwoną kartkę, a władze ligi odsunęły go od czterech najbliższych meczów!

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W niedzielny wieczór Getafe CF przyjęło Atletico Madryt i od początku między zawodnikami obu drużyn dochodziło do ostrych spięć. Sporo zamieszania szczególnie siał Mario Mandzukić, który co chwila wdawał się w przepychanki z rywalami. Postawy jednego z jego rywali, Alexisa Ruano Delgado, jednak nic nie usprawiedliwi.

Boczny defensor Azulones w 56. minucie uderzył z pięści w twarz Chorwata i od razu obejrzał czerwoną kartkę. Po dokładnej analizie zdarzenia, Komitet ds. Rozgrywek zdecydował się nałożyć aż cztery mecze kary dla Alexisa. Tym samym 29-latek nie zagra w ligowych meczach z Deportivo La Coruna, Elche, Villarreal i Athletic Bilbao.

W zamieszaniu jeszcze Juan Rodriguez nadepnął na nogę leżącego Mandzukicia, za co silnie odepchnął go Joao Miranda. Sytuacja umknęła sędziemu i ukarał jedynie gracza Atletico żółtą kartką. Komitet nie nałożył dodatkowych kar na zawodników.

Ostatecznie Atletico pokonało Getafe 1:0, a jedyną bramkę, jeszcze w pierwszej połowie, zdobył właśnie Mandzukić.