Puchar Litwy: Jakub Wilk bohaterem Żalgirisu Wilno

Jakub Wilk był bohaterem Żalgirisu Wilno w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Litwy z FK Suduva (3:2), zdobywając gola i notując asystę.

Maciej Kmita
W pierwszym meczu Żalgiris zwyciężył 1:0, a po 39 minutach rewanżu FK Suduva prowadził już 2:0. W 53. minucie gry kontaktową bramkę dla mistrzów Litwy zdobył Deividas Semberas i już ten wynik promował drużynę Marka Zuba do półfinału, ale na na pięć minut przed końcowym gwizdkiem do remisu 2:2 doprowadził Jakub Wilk, a w 88. minucie jego centrę z rzutu wolnego głową na zwycięskiego gola zamienił Linas Palibaitis.
Marek Zub poprowadził Żalgiris do triumfu w Pucharze Litwy już w 2013 i 2014 roku. Jeśli wygra też w 2015 roku (półfinały i finał odbędą się wiosną), zapisze się w historii wileńskiego klubu - nigdy wcześniej Żalgiris nie zdobył krajowego pucharu trzy razy z rzędu.

Przed dwoma tygodniami Żalgiris zagwarantował sobie z kolei drugie z rzędu mistrzostwo Litwy.

FK Suduva - Żalgiris Wilno 2:3 (2:0)
1:0 - Grigaravicius 38'
2:0 - Radzinevicius 39'
2:1 - Semberas 53'
2:2 - Wilk 85'
2:3 - Pilibatis 88'