Darko Brljak uratował Flocie punkt - relacja z meczu Drutex-Bytovia Bytów - Flota Świonujście

Drutex-Bytovia Bytów na własnym obiekcie zremisowała 1:1 z Flotą Świnoujście. Gospodarze w drugiej połowie stworzyli sobie mnóstwo sytuacji, ale wykorzystali zaledwie jedną.

Bartosz Wiśniewski
Pierwsi do ataku ruszyli gracze Floty Świnoujście i na efektu długo nie musieli czekać. W 13. minucie do rzutu wolnego podszedł Rafał Grzelak i dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Sławomir Cienciała i uderzył głową. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki Bytovii.
W pierwszej części optyczną przewagę mieli gracze z Bytowa, ale to goście tworzyli groźniejsze sytuacje. Brakowało im jednak dokładności w kluczowych momentach. Dwukrotnie pewnie interweniował Sebastian Małkowski, który dobrze prezentował się na linii.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bardzo naładowani i od początku zepchnęli Flotę do obrony. W 58. minucie Chris Jastrzembski zdecydował się na strzał z dystansu, ale świetnie spisał się między słupkami Darko Brljak. Dziesięć minut później przed szansą stanął Michał Jakóbowski, ale mając przed sobą tylko golkipera nie trafił w światło bramki!

Kolejną sytuację miał Janusz Surdykowski, który ograł Sołowieja i stanął oko w oko z Brljakiem, ale uderzył wprost w niego! W 80. minucie Robert Mandrysz dobrze znalazł się na 3. metrze i oddał strzał głową. Golkiper Floty bronił jednak jak w transie.

Goście w drugiej części gry nie przeprowadzili żadnej groźnej ofensywnej akcji, co zemściło się w końcówce, kiedy to upragnionego gola na 1:1 strzelił Michał Pietroń. Wynik meczu się nie zmienił i obie drużyny podzieliły się punktami.

Drutex-Bytovia Bytów - Flota Świnoujście 1:1 (0:1)
0:1 - Sławomir Cienciała 13'
1:1 - Michał Pietroń 90'

Drutex-Bytovia Bytów: Sebastian Małkowski, Michał Jakóbowski (83' Mateusz Michalski), Karol Piątek, Kamil Juraszek, Mariusz Kryszak (46' Robert Hirsz), Chris Jastrzembski, Robert Mandrysz (82' Michał Pietroń), Daniel Mąka, Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel, Janusz Surdykowski.

Flota Świnoujście: Darko Brljak, Michał Stasiak, Łukasz Sołowiej, Sławomir Cienciała (84' Sebastian Zalepa), Arkadiusz Reca, Marek Niewiada, Sebastian Kamiński, Daniel Brud, Rafał Grzelak, Charles Nwaogu, Sebastian Olszar (88' Dawid Retlewski).

Żółte kartki: Piątek, Wilczyński (Bytovia), Kamiński, Grzelak, Olszar, Brljak, Sołowiej (Flota).

Sędzia: Sebastian Tarnowski.