Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lechia Gdańsk i Grupa Lotos szkolą 3 tysiące dzieci w 14 ośrodkach

Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk dzięki współpracy z Grupą Lotos otworzyła 14 ośrodków w ramach "Biało-zielonej przyszłości z Lotosem". Aktualnie trwa wytężona praca we wszystkich ośrodkach.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Celem projektu jest wynajdowanie i szkolenie piłkarskich talentów, które potem stanowić będą o sile dorosłej drużyny Lechii Gdańsk i trafią do reprezentacji Polski oraz zapewnienie jak największej liczbie dzieci i młodzieży zdrowego rozwoju poprzez futbol. Dlatego program jest dedykowany także tym młodym adeptom, którzy nie mają predyspozycji do zawodowego uprawniania sportu, a piłkę nożną traktują jako hobby. - Dzieci w naszym regionie zyskały szeroki dostęp do treningu piłkarskiego. W dobie komputerów i wirtualnych rozrywek to niezwykle ważne, aby młodzież mogła wyjść z domu i po prostu wyszaleć się, pod okiem starannie wyselekcjonowanych i przeszkolonych trenerów. Bardzo się cieszymy patrząc z jakim entuzjazmem dzieci biorą udział w turniejach, obozach i zgrupowaniach. Jesteśmy zbudowani tym, że młodzi piłkarze z tak wielu różnych miast, miasteczek i wsi, lubią ze sobą przebywać i czują się częścią naszego projektu - powiedział Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos SA.


Na terenie województwa pomorskiego i jego okolic otwartych zostało 14 zamiejscowych ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. "Biało-zielona przyszłość z Lotosem" zainaugurowana została dwa lata temu w Bytowie, potem powstały oddziały APLG w Starogardzie Gdańskim, gminie Pruszcz Gdański, Ustce, gminie Krokowa, Nowym Dworze Gdańskim, Chojnicach, Stężycy, Kartuzach, Luzinie, Elblągu, Gdańsku-Kokoszkach, Słupsku oraz Malborku. Wielką zaletą projektu jest fakt, że dzieci mogą trenować pod okiem fachowców w swoich rodzinnych stronach, bez konieczności wyjazdu do Gdańska.

W oddziałach APLG przygodę z futbolem rozpoczynają dzieci w wieku 6-13 lat. Po przystąpieniu do projektu liczba trenujących w ośrodkach podwoiła się, a w niektórych nawet potroiła. Obecnie pod skrzydłami "Biało-zielonej przyszłości z Lotosem" znajduje się już ponad 3000 dzieci.

Podopieczni projektu regularnie odwiedzają PGE Arenę i oglądają mecze Lechii Gdańsk w ekstraklasie, a przed rokiem podziwiali z trybun mecz biało-zielonych z FC Barceloną. Uczestniczą także w spotkaniach ze znanymi sportowcami, z bliska mogli poznać już m. in. świetnego kierowcę Roberta Kubicę, którego oficjalnym partnerem jest Grupa Lotos. Gościem specjalnym otwarcia ośrodka w Kokoszkach był natomiast selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

- Wszyscy zazdroszczą nam tego programu, nie tylko w Polsce. Ilość dzieci, która trafiła pod skrzydła programu jest imponująca, pokazuje jakim zainteresowaniem się on cieszy. Projekt jest bardzo dobrze przygotowany. Plan szkolenia nakreślony jest szczegółowo, każdy detal jest dopracowany. Już po dwóch latach widać efekty: miejsca do których dotarliśmy z programem zyskują dobrą markę, są dobrze zorganizowane i mają dobrych trenerów - podkreślił Andrzej Juskowiak, prezes Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk.

"Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM" w liczbach
91 - tyle stypendystów posiada obecnie program
102 - tyle dzieci uczestniczyło w letnich obozach
120 - tylu trenerów pracuje przy projekcie
160 - tylu młodych adeptów wzięło udział w trzech zgrupowaniach kadry projektu w Starogardzie Gdańskim, Ustce i Malborku
1595 - ta liczba obejmuje pomocniczy sprzęt treningowy (pachołki, paliki, minibramki, znaczniki itp.) jaki otrzymały zamiejscowe ośrodki Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk
3000 - to liczba młodych adeptów znajdujących się pod skrzydłami projektu (2250 z nich objętych jest monitoringiem)
3085 - tyle piłek zostało wydanych w ramach programu (przekazane ośrodkom i wykorzystane podczas turniejów)
5212 - to sztuki sprzętu treningowego, które zostały wydane (koszulki treningowe i meczowe, spodenki, getry, dresy, ortaliony)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×