Primera Division: Mistrzowski Real masakruje rywali!

Piłkarze Realu Madryt pokazali, że w tym sezonie tytuł musi powędrować ponownie do stolicy Hiszpanii. Królewscy rozgromili solidnego beniaminka z Valladolid aż 7:0, a przecież kontuzjowany jest najlepszy strzelec lidera - Ruud van Nistelrooy. Dwie bramki napastnika Atletico Madryt - Diego Forlana wystarczyły na pokonanie Racingu Santander. W przegranej ekipie trenera Marcelino 90 minut zagrał Euzebiusz Smolarek, jednak ponownie nie wpisał się na listę strzelców.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Racing tylko przez pierwszy kwadrans miał przewagę nad piłkarzami Los Rojiblancos. Stołeczna ekipa stworzyła sobie więcej sytuacji i jako druga w tym sezonie zgarnęła trzy oczka na obiekcie El Sardinero. Dzięki tej wygranej podopieczni Javiera Aguiree znowu awansowali do pierwszej czwórki, a Racing ma już tylko oczko przewagi nad rywalami, którzy powalczą z nimi o rozgrywki Pucharu UEFA. Smolarek ponownie zagrał cały mecz, ale tego spotkania do udanych zaliczyć nie może.

W tej sytuacji już w 23. kolejce Racing mógł zostać prześcignięty przez Almerię, która jednak tylko zremisowała na wyjeździe z Mallorką. Tym samym beniaminek przerwał świetną serię czterech zwycięstw z rzędu.

Ze strefy spadkowej wyskoczyło Recreativo Huelva, które pod wodzą nowego trenera - Manolo Zambrano wygrało na wyjeździe z Espanyolem Barcelona 2:1. Już po 25. minutach goście prowadzili po dwóch bramkach Florenta Sinamy-Pongolle. Los Pericos zdołali odpowiedzieć tylko raz, a honorowego gola zdobył Ewerthon, który zadebiutował w nowych barwach.

Bardzo ważne zwycięstwa odniosły także inne ekipy walczące o pozostanie w lidze - Athletic Bilbao oraz Osasuna Pampeluna. Baskowie wykorzystali kłopoty w ekipie Levante, której piłkarze ostatnio protestują w związku z brakiem wynagrodzenia, natomiast Pampeluńczycy pokonali również 1:0 Real Saragossę.

W poprzednim tygodniu Real Madryt przegrał niespodziewanie z Almerią 0:2. Jednak na Santiago Bernabeu piłkarze Blancos zrehabilitowali się w pełni i strzelili aż 7 bramek innemu beniaminkowi - Realowi Valladolid! Lider, szczególnie w pierwszej połowie, zagrał niezwykle skutecznie i wykorzystał niemalże każdą sytuację do strzelenia bramki. Świetne widowisko rozegrał Guti, który dwa razy asystował i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Również na szczególne pochwały zasługuje Raul oraz Arjen Robben. Królewscy na 15. kolejek przed końcem sezonu mają 8 oczek przewagi nad drugą FC Barceloną.

Racing Santander - Atletico Madryt 0:2 (0:0)
0:1 - Forlan 56'
0:2 - Forlan 74'

Espanyol Barcelona - Recreativo Heulva 1:2 (1:2)
0:1 - Sinama-Pongolle 18'
0:2 - Sinama-Pongolle 26'
1:2 - Ewerthon 40'

Athletic Bilbao - Levante 1:0 (0:0)