Polacy w Alpha Ethniki: Gol Żurawkiego, kontuzja Malarza

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W weekend odbyły się w Grecji mecze 12. kolejki ekstraklasy. W tej serii spotkań po błędzie Wojciecha Kowalewskiego zdobył Maciej Żurawski. Niedziela nie była udana dla Arkadiusza Malarza, który w trakcie spotkania doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry.

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się na wyjeździe z Ergotelisem. Były zawodnik Pogoni Szczecin pojawił się w wyjściowym składzie gości. W 30. minucie spotkania ładnie przymierzył on z rzutu wolnego. Jednak golkiper miejscowych zdołał z trudem wybić futbolówkę na rzut rożny. Grzelak w 84. minucie został zmieniony przez Dorivala. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - polski golkiper zagrał całe spotkanie przed własną publicznością przeciwko AE Larissa. Jego klub doznał porażki w stosunku 0:2. Były golkiper Korony Kielce ponosi częściowo winę przy pierwszej bramce rywali, ale poza tym bronił dobrze.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z Panthrakikosem Komotini. Były bramkarz Lecha Poznań wybiegł w podstawowym składzie gości, lecz już w 26. minucie musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Między słupkami zastąpił go młody Alexandros Kasmeridis. Zespół OFI doznał porażki 2:0.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor wystąpił w całym meczu wyjazdowym przeciwko Thrasivoulosowi Filis. Jego klub odniósł zwycięstwo 2:1.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się przed własną publicznością z Panserraikosem. Polak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 58. minucie, kiedy to zastąpił Toniego Calvo. W 65. minucie były zawodnik Zagłębia Lubin miał okazję do zdobycia gola, ale nie wykorzystał on centry z lewego skrzydła. Aris wygrał 2:0.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski zagrał cały mecz przeciwko Panioniosowi Ateny. Były gracz Polonii Warszawa wystąpił na środku w linii obrony. Jego klub odniósł pewne zwycięstwo 4:1.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie z Iraklisem Ateny. Były napastnik Wisły Kraków został desygnowany przez trenera do wyjściowego składu. Tuż przed przerwą nasz rodak zmarnował znakomitą okazję do zdobycia gola. Polski zawodnik dopadł do centry, ale jego uderzenie głową nie było celne. Zaraz po zmianie stron Żurawski wpisał się na listę strzelców. Zza pola karnego ładnie przymierzył Georgios Fotakis. Futbolówka skozłowała przed Kowalewskim, który odbił ją przed siebie. Wykorzystał to bezlitośnie polski napastnik. Dopadł on do piłki na 6 metrze i umieścił ją w siatce (było to jego drugie trafienie w bieżącym sezonie ligowym). Żurawski opuścił murawę w doliczonym czasie gry, kiedy to zastąpił go Nikolaos Vlasopoulos. Przez część greckim mediów Polak został uznany za najlepszego piłkarza meczu. Larissa odniosła zwycięstwo 2:0.