Puchar Ligi Francuskiej: PSG gra dalej, rzuty karne w Lyonie i Lille

We wtorek i w środę rozegrane zostały mecze 1/8 Pucharu Ligi Francuskiej. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji, a do kolejnej fazy awansowały między innymi Paris Saint-Germain oraz AS Monaco.

Sebastian Najman
W dwóch wtorkowych spotkaniach padło łącznie aż 11 goli i w obu przypadkach do wyłonienia zwycięzców potrzebne były dogrywki. SC Bastia pokonała SM Cean 3:2. Strzelcem decydującego gola w 102. minucie okazał się Benjamin Mokulu Tembe. Z kolei FC Nantes czterokrotnie trafiało do bramki FC Metz, wygrywając 4:2. Goście od 82. minuty musieli radzić sobie jednak w osłabieniu, po tym jak z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Gaetan Bussmann.
W środę na boiska wybiegli m.in. gracze mistrza Francji. Paris Saint-Germain mimo, że musiało gonić wynik - w 27. minucie rzut karny wykorzystał Johan Cavalli - to potrafiło się pozbierać i w drugiej połowie udokumentowało swoją przewagę trzema trafieniami. Na listę strzelców kolejno wpisywali się Edinson Cavani, Serge Aurier i Jean-Christophe Bahebeck.

Jednego gola zobaczyli kibice w Lorient, gdzie miejscowi nie dali rady AS Saint-Etienne. Bohaterem przyjezdnych okazał się Romain Hamouma. Takim samym rezultatem zakończyło się starcie Stade Rennes z Creteil. Czerwono-czarni zwyciężyli dzięki bramce z 69. minuty, którą zdobył Sylvain Armand. Z awansu do ćwierćfinału cieszyć mogą się także piłkarze EA Guingamp. Christophe Mandanne i Claudio Beauvue dali wygraną nad AC Arles-Avignon.

Aż rzutów karnych potrzebowano w Lyonie i Lille, gdzie doszło do zdecydowanie najciekawszych pojedynków. Ostatecznie dalej zobaczymy drużyny AS Monaco (5:4) i OSC Lille (6:5).