Bundesliga: Wybrano najładniejsze gole jesieni, dwa rzuty wolne i strzał z 82 metrów (wideo)

Decyzją kibiców najpiękniejszego gola rundy jesiennej Bundesligi zdobył piłkarz Eintrachtu Frankfurt, który perfekcyjnie przymierzył z rzutu wolnego. Na podium stanęli też gracze Werderu i Paderborn.

Konrad Kostorz

W pierwszej połowie sezonu Bundesligi zdobyto 432 gole. Ponad 10 tysięcy kibiców biorących udział w sondzie przeprowadzonej przez Bild uznało, że najładniejszą bramkę zdobył Lucas Piazon z Eintrachtu Frankfurt. Argentyńczyk trafił z rzutu wolnego w 90. minucie wygranego 2:1 pojedynku z Hamburgerem SV. Jaroslav Drobny nie próbował nawet interweniować.

Gol Piazona przeciwko HSV:

Trafienie Piazona otrzymało 25 procent i wyprzedziło gola strzelonego przez Zlatko Junuzovicia w spotkaniu Werderu z SC Paderborn (4:0). Austriak również posłał piłkę do siatki z rzutu wolnego (18 procent).

Na najniższym stopniu podium uplasował się z 16 procentami głosów Moritz Stoppelkamp - autor bramki zdobytej z największej w historii ligi odległości. Piłkarz beniaminka oddał strzał spod własnego pola karnego w konfrontacji z Hannoverem 96 (2:0). Jak obliczono, uderzył z 82 metrów!
Co ciekawe, kibice na piątej pozycji umieścili gola... samobójczego, którego strzelił Christoph Kramer z Borussii M'gladbach. Po jego niefortunnym uderzeniu z ponad 40 metrów piłka przelobowała bramkarza w spotkaniu z BVB. 2. Gol Junuzovicia przeciwko Paderborn: