Premier League: Chelsea jak zwykle zwycięska. Marcin Wasilewski w coraz lepszym humorze

Chelsea FC wygrała dziesiąty z rzędu mecz na własnym stadionie w lidze. Słabiej poradził sobie Manchester City, a w coraz lepszym humorze jest Marcin Wasilewski i jego Leicester City.

Bartosz Zimkowski

Wreszcie po kontuzji zagrał Sergio Aguero. Argentyńczyk wrócił do gry po miesięcznej przerwie, ale nie pojawił się w składzie Manchesteru City od pierwszej minuty. Manuel Pellegrini wpuścił go na murawę w drugiej połowie. The Citizens mierzyli się na Goodison Park z przeżywającym kryzys Evertonem. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 74. minuty. Najpierw strzelał David Silva, lecz po rykoszecie futbolówkę do siatki skierował Fernandinho. Gospodarze odpowiedzieli zaledwie cztery minuty później, gdy po rzucie wolnym gola głową zdobył Steven Naismith. Wynik do końca spotkania nie zmienił się już.

Swój pojedynek wygrała za to Chelsea FC. The Blues na Stamford Bridge nie mylą się i zwyciężyli po raz dziesiąty (na dziesięć spotkań). Tym razem siłę londyńczyków poczuło Newcastle United. W 43. minucie gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, futbolówka trafiła pod nogi Oscara, który wiedział już jak oszukać bramkarza Srok. Niecały kwadrans po zmianie stron Diego Costa pozbawił złudzeń rywali. Spokojnym strzałem z 15 metrów zmusił Tima Krula do wyjęcia piłki z siatki. Chelsea zwyciężyła zatem 2:0 i ma dwa punkty więcej od Manchesteru City.
Bardzo ważne trzy "oczka" zgarnęła drużyna Marcina Wasilewskiego Leicester City. Lisy ograły na własnym stadionie Aston Villę 1:0, a pełne 90 minut w barwach gospodarzy zaliczył polski obrońca. Leicester wprawdzie nie wydostało się z ostatniego miejsca w Premier League, lecz traci już tylko dwa punkty do bezpiecznej strefy.

Mniej radości po tej kolejce będzie miał inny Polak Łukasz Fabiański. Były golkiper Arsenalu FC nie zdołał zachować czystego konta w meczu z West Ham United. Swansea City zremisowała z Młotami 1:1, a Fabiańskiego tuż przed przerwą zaskoczył Andy Carroll. Polak nie ponosi winy za utratę gola.