Ligue 1: Olympique Lyon nowym liderem

Tylko w jednym z trzech niedzielnych spotkań 20. kolejki Ligue 1 padły gole. Olympique Lyon gładko pokonał Toulouse FC i awansował na 1. miejsce w tabeli.

Szymon Mierzyński
Les Gones szybko rozstrzygnęli losy rywalizacji, prowadząc już po 27 minutach 2:0. Te bramki zapisał na swoim koncie Alexandre Lacazette, a tuż po przerwie wynik ustalił Nabil Fekir. W ekipie gości tradycyjnie już nawet w osiemnastce nie zmieścił się Dominik Furman.AS Monaco próbuje gonić czołówkę, ale niedzielnego występu przeciwko Girondins Bordeaux nie zaliczy do udanych. Ekipa Leonardo Jardima pozostawiła po sobie lepsze wrażenie, mimo to zaledwie zremisowała, a mogła nawet przegrać, bo w 81. minucie Thomas Toure trafił w słupek.
W tej samej akcji przy próbie dobitki na pustą bramkę niesłychanie spudłował Emiliano Sala. Miał tylko szczęście, że i tak był na spalonym, w przeciwnym wypadku trener Willy Sagnol by mu chyba nie wybaczył.

W trzecim niedzielnym pojedynku FC Nantes zremisowało bezbramkowo z FC Metz.