Niespodzianka w Ligue 1! PSG poległ na Korsyce

PSG prowadził na wyjeździe z Bastią już 2:0, ale spotkania nie wygrał. Dla paryżan była to dopiero druga porażka w sezonie.

Michał Piegza

Wyjazdowy mecz z Bastią świetnie rozpoczął się dla Paris-Saint Germain. Goście w 10. minucie objęli prowadzenie. Dalekie podanie z własnej połowy przed polem karnym przejął Lucas, który sprytnie przelobował wychodzącego z bramki Alphonse Areolę.

Dziesięć minut później było już 0:2. PSG szybko wyprowadził piłkę, w polu karnym gracza gości starali się zatrzymać obrońcy Bastii, ale uczynili to tak niefortunnie, że do piłki doszedł Adrien Rabiot. Gracz gości obok wychodzącego bramkarza trafił do siatki.
W 32. minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Gregorego van der Wiela pewnie wykorzystał Ryad Boudebouz. Chwilę przed przerwą Bastia wyrównała. Po wrzutce z rogu piłkę głową w bramce umieścił Francesco Modesto.

Po zmianie stron goście starali się ponownie wyjść na prowadzenie, ale to piłkarze z Korsyki trafiali do siatki. W 56. minucie po rzucie rożnym wybitą przed pole karne piłkę atomowym strzałem pod poprzeczkę w bramce umieścił Julian Palmieri. Ten sam piłkarz minutę przed końcem spotkania ustalił wynik spotkania na 4:2, gdy po kontrze i wrzutce z prawej strony strzałem z pięciu metrów pogrążył PSG.

SC Bastia - Paris Saint-Germain 4:2 (2:2)
0:1 - Moura 10'
0:2 - Rabiot 20'
1:2 - Boudebouz (k.) 32'
2:2 - Modesto 45'
3:2 - Palmieri 56'
4:2 - Palmieri 89'

SC Bastia: Alphonse Areola - Gilles Cioni, Sebastien Squillaci, Francois Modesto, Florian Marange, Julian Palmieri - Yannick Cahuzac, Romaric (61' Abdoulaye Keita), Guillaume Gillet - Ryad Boudebouz, Christopher Maboulou. (85' Mathieu Peybernes).

Paris Saint-GermainNicolas Douchez - Gregory van der Wiel, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Adrien Rabiot, Lucas Moura, Yohan Cabaye (53' Marco Verratti), Blaise Matuidi (67' Jean-Christophe Bahebeck), Javier Pastore - Zlatan Ibrahimović.

Żółte kartki: Gillet, Palmieri, Boudebouz (Bastia) oraz David Luiz (PSG).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)