Puchar Króla: Błyskawiczne gole Torresa dały awans Atletico! Real za burtą!

Triumfator poprzedniej edycji Pucharu Króla odpadł już z 1/8 finału rozgrywek! Królewskich dwukrotnie ukąsił Fernando Torres, który na taki wyczyn czekał ponad rok.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W pierwszym spotkaniu Królewscy przegrali na Vicente Calderon 0:2, dlatego trener Carlo Ancelotti zdecydował się na wystawienie najsilniejszego składu. Spośród rezerwowych w podstawowej jedenastce pojawił się tylko Keylor Navas, który zawsze dostaje szansę w rozgrywkach Pucharu Króla.

Więcej roszad było w zespole Atletico Madryt. Podobnie jak Kostarykanin, od początku zagrał Jan Oblak, po kontuzji do składu powrócił Joao Miranda, a szansę dostali Mario Suarez oraz Raul Garcia. Z powodu drobnego urazu Mario Mandzukicia znów od pierwszego gwizdka wystąpił Fernando Torres.

Kibice na Santiago Bernabeu jeszcze dobrze nie zasiedli na swoich miejscach, a Navas już musiał wyciągać piłkę z siatki! Po skutecznej kontrze gości i zagraniu Antoine Griezmanna w 50 sekundzie celnie uderzył Torres, dla którego był to pierwszy gol po powrocie do zespołu Los Colchoneros.

W tym momencie Królewscy potrzebowali aż 4 bramek, aby myśleć o awansie do ćwierćfinałów. Do wyrównania w 20. minucie doprowadził Sergio Ramos, wykorzystując, przy biernej postawie Oblaka, centrę z rzutu wolnego Toniego Kroosa.

Gracze Ancelottiego praktycznie nie opuszczali połowy gości. Dwoił się i troił Cristiano Ronaldo, który przed pierwszym gwizdkiem zaprezentował Złotą Piłkę, a okazje strzeleckie miał również Karim Benzema. Świetne zawody rozgrywał jednak blok defensywny Atletico z Diego Godinem na czele.

Nic dwa razy się nie zdarza? Od razu po wznowieniu gry Ramos fatalnie stracił futbolówkę, Griezmann ruszył z kolejną kontrą, zagrał do Torresa, który minął Pepego i spokojnie po raz drugi pokonał golkipera! Chwilę później na Santiago Bernabeu znów był remis, a na listę strzelców wpisał się Ronaldo, wykańczając dokładne dośrodkowanie Garetha Bale'a.

Królewscy ponownie potrzebowali 3 bramek do awansu, jednak zamiast pogoni, pogodzili się z brakiem awansu i końcówkę oba zespoły rozegrały już na stojąco.

Co ciekawe, Torres, który został zmieniony już w 58. minucie przez Ardę Turana, na trafienie czekał od 23 września, a poprzednio dublet ustrzelił jeszcze w barwach Chelsea Londyn, 22 października 2013 roku w meczu Ligi Mistrzów z Schalke 04.

W ćwierćfinale Pucharu Króla Los Colchoneros zagrają z FC Barceloną.

Real Madryt - Atletico Madryt 2:2 (1:1)
0:1 - Torres 1'
1:1 - Ramos 20'
1:2 - Torres 46'
2:2 - Ronaldo 54'

Real Madryt: Navas - Carvajal, Pepe (58' Varane), Ramos, Marcelo - Kroos, Isco, James (72' Jese) - Bale, Benzema, Ronaldo.

Atletico Madryt: Oblak - Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira - Mario Suarez, Tiago, Koke, Raul Garcia (81' Raul Jimenez) - Griezmann (73' Gabi), Torres (57' Turan).

Żółte kartki: Ramos, Marcelo, Carvajal, Isco (Real) oraz Raul Garcia, Tiago, Godin, Koke (Atletico).

Skrót meczu Real Madryt - Atletico Madryt

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)