Premier League: Koszmarne popołudnie dla Łukasza Fabiańskiego!

Pięć goli wpuścił Łukasz Fabiański w meczu Premier League z Chelsea FC. Swansea City zawiodła na całej linii, a Polak był w tym spotkaniu bezradny.

Bartosz Zimkowski

Już w pierwszej minucie Łukasz Fabiański musiał sięgnąć do własnej siatki. Oscar przechwycił piłkę od piłkarza Swansea City, podciągnął kilka metrów i uderzył sprzed pola karnego nie do obrony przez "Fabiana". Łabędzie miały spory problem, aby wydostać się z własnej połowy i drugi gol wisiał w powietrzu. W 20. minucie Diego Costa został idealnie obsłużony przez Cesca Fabregasa i nie miał problemów z pokonaniem polskiego golkipera.

Napór londyńczyków trwał do końca pierwszej połowy. Goście jeszcze dwukrotnie skierowali futbolówkę do świątyni Fabiańskiego. Uczynili to Oscar oraz Diego Costa kończąc pierwszą część z dwoma trafieniami na koncie. The Blues byli zdecydowanie lepszym zespołem i mogli prowadzić dużo wyżej. Sam Willian trafił w słupek oraz poprzeczkę.
Po zmianie stron Swansea wyglądała już nieco lepiej, lecz nie potrafiła zdobyć kontaktowego gola. Na dodatek straciła piątego, gdy z dwóch metrów Andre Schuerrle postawił kropkę nad "i". Fabiański mimo utraty pięciu bramek nie zawinił przy żadnej. Z trzema punktami z Lofus Road wyjechał Manchester United. Czerwone Diabły bez kontuzjowanego Robina van Persiego grały z Queens Park Rangers i długo nie potrafiły wyjść na prowadzenie. Do ataku wrócił Radamel Falcao, lecz to nie on zaraz po przerwie trafił do siatki rywali. Marouane Fellaini precyzyjnym strzałem zapewnił Man Utd komplet "oczek". Goście nie zagrali wielkiego spotkania, ale w doliczonym czasie gry podwyższyli prowadzenie na 2:0. James Wilson wykończył szybką akcję Man Utd.

Przebudził się Liverpool FC wygrywając drugi z rzędu wyjazdowy mecz w lidze. The Reds w ostatniej kolejce pokonali Sunderland, a teraz na Villa Park ograli Aston Villę. Próżno nawet na ławce rezerwowych było szukać Mario Balotellego. W 25. minucie Fabio Borini wykończył świetne podanie i zdobył tym samym swoją pierwszą bramkę w sezonie. W drugiej połowie rezerwowy Rickie Lambert postawił kropkę nad "i" i The Reds awansowali na siódme miejsce.

Po trzech meczach bez porażki poległo Leicester City. Marcin Wasilewski zagrał pełne 90 minut w przegranym spotkaniu ze Stoke City. Jedynego gola zdobył Bojan Krkić