Świetna nota Łukasza Fabiańskiego przy pięciu puszczonych golach

Mimo puszczenia pięciu bramek Łukasz Fabiański może zaliczyć mecz z Chelsea FC do... udanych. Polski golkiper dostał dużo wyższą notę od wszystkich innych graczy Łabędzi.

Bartosz Zimkowski

Chelsea FC wygrała na Liberty Stadium aż 5:0, a do przerwy Swansea City przegrywała 0:4. Łukasz Fabiański w pierwszej minucie musiał wyjmować piłkę z siatki, lecz przy żadnym trafieniu nie zawinił. Na dodatek w kilku sytuacjach spisał się bardzo dobrze.

Od dziennikarzy brytyjskiej stacji telewizyjnej SkySports otrzymał bardzo dobrą notę - jak na puszczonych pięć goli - "siódemkę" (skala 1-10, wyjściowa 10). Żaden gracz z podstawowego składu nie otrzymał "szóstki", a tylko dwóch "piątki". Reszta piłkarzy dostała "czwórki" i "trójki".

Najwyższe oceny wśród zawodników Chelsea otrzymali Cesc Fabregas i Oscar - obaj "dziewiątki".
Premier League: Koszmarne popołudnie dla Łukasza Fabiańskiego!