Puchar Króla: Espanyol lepszy od Sevilli! Krychowiak cały mecz spędził na ławce

Po bardzo emocjonującym boju Espanyol Barcelona pokonał w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Króla Sevillę. Andaluzyjczycy, dzięki bramce w doliczonym czasie gry, wciąż są w grze!

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Unai Emery znów w meczu Pucharu Króla posłał do boju głównie swoich rezerwowych, dlatego jedynie na ławce zasiadł Grzegorz Krychowiak. Zmiennicy nie potrafili przejąć inicjatywy w wyjazdowym starciu z Espanyolem Barcelona i to popularne Papużki w 18. minucie wyszły na prowadzenie po kapitalnym golu Felipe Caicedo.

Ekwadorczyk odwrócił się z futbolówką przed polem karnym i fantastycznie przymierzył wprost w  okienko bramki Sergio Rico! Taki gol to idealne podsumowanie ostatniego tygodnia w wykonaniu 26-latka. Najpierw, po jego dublecie w końcówce meczu, Los Pericos wyeliminowali z 1/8 finału Valencię, a następnie rosły napastnik zdobył bramkę na wagę kompletu oczek w 92. minucie ligowego spotkania z Celtą Vigo.

Andaluzyjczycy nie mieli pomysłu na odpowiedź, a nieco zagrożenia siał tylko Denis Suarez. To po jego strzale z rzutu wolnego futbolówka odbiła się od górnej części poprzeczki.

Po zmianie stron od razu na boisku pojawił się Carlos Bacca, do którego później dołączył Gerard Deulofeu. Wynik się jednak nie zmieniał, a gospodarze wyprowadzali coraz groźniejsze kontrataki. Właśnie po jednej ze skrzydłowych akcji Espanyol wywalczył rzut karny, po tym jak piłkę ręką zagrał Alejandro Arribas. Do piłki podszedł niezawodny Sergio Garcia i pewnie podwyższył rezultat.

Miejscowi poszli za ciosem i kilka minut później było już 3:0! Kolejna z rzędu groźna kontra w końcu zakończyła się golem, a świetną asystę Garcii wykorzystał wprowadzony Lucas Vazquez.

Taki wynik pozostawiał Sevillę przed rewanżem w poważnych opałach, ale w doliczonym czasie gry najlepiej w olbrzymim zamieszaniu podbramkowym zachował się Bacca, który wpakował piłkę praktycznie do pustej bramki. Przy takim wyniku Andaluzyjczykom wystarczy wygrana 2:0, aby awansować do kolejnej rundy.

Jednocześnie Los Pericos przerwali bardzo niekorzystną passę bezpośrednich meczów z Sevillą. W poprzedzających 11. starciach 3 razy remisowali i aż 8-krotnie przegrywali!