Premier League: Wpadka Manchesteru City. Chelsea ucieka rywalom

Chelsea powiększyła przewagę nad Manchesterem City po sobotnich meczach Premier League. The Citizens zawiedli na całej linii.

Bartosz Zimkowski

Nie Loic Remy, lecz Didier Drogba zastąpił zawieszonego Diego Costę w podstawowym składzie Chelsea. The Blues pojechali na Villa Park, gdzie swoją siedzibę ma zespół Aston Villi. The Villans w bieżącym sezonie zdobyli zaledwie jedenaście bramek i to jest zdecydowanie najgorszy bilans spośród wszystkich drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Już w ósmej minucie londyńczycy wyszli na prowadzenie za sprawą Edena Hazarda. Asystę przy trafieniu z sześciu metrów zaliczył Willian. Kolejne minuty to dominacja The Blues, chociaż Chelsea nie kreowała zbyt wielu okazji strzeleckich. Powinna otrzymać rzut karny za zagranie piłki ręką przez gracza Aston Villi, lecz sędzia nie zauważył całej sytuacji.

Tuż po zmianie stron The Villans niespodziewanie wyrównali. Jores Okore z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki i było to dopiero dwunaste trafienie gospodarzy w obecnym sezonie.
Radość miejscowych trwała tylko do 66. minuty, gdy ładnym strzałem z około 16 metrów popisał się Branislav Ivanović. Jak się później okazało - była to kropka nad "i", ponieważ wynik meczu nie uległ już zmianie. Chelsea wygrała 2:1 i odniosła tym samym siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie.

Dużo gorzej poradził sobie Manchester City. Podopiecznych Manuela Pellegriniego miał czekać spacerek z Hull City, który jest w słabej formie i zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Tymczasem po pierwszej połowie The Citizens przegrywali 0:1. Po wielkim zamieszaniu w polu karnym gospodarzy najprzytomniej zachował się David Meyler i to on skierował futbolówkę do siatki Joe'a Harta. Man City grał słabo i nie stworzył sobie zbyt wielu okazji strzeleckich.

Pellegrini zareagował natychmiast wpuszczając Jesusa Navasa. Wejście Hiszpana niewiele zmieniło, ponieważ Man City cały czas przegrywał. Dopiero w drugiej doliczonej minucie inny rezerwowy James Milner strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił The Citizens remis. Remis 1:1 to i tak wielka wpadka drużyny z Etihad Stadium i strata do Chelsea wynosi już siedem punktów.

Pełne mecze w barwach swoich klubów rozegrali Marcin Wasilewski oraz Łukasz Fabiański. Coraz gorsza jest sytuacja klubu "Wasyla" Leicester City. Lisy przegrały po raz piętnasty w sezonie i nie potrafiły poradzić sobie na własnym stadionie z Crystal Palace. Z kolei Swansea City zremisowała z Sunderlandem 1:1. Fabiański nie miał szans na skuteczną obronę po strzale Jermaina Defoe.