Premier League: Wielkie kontrowersje i sensacyjny remis Chelsea! Manchester United pokonany!

Nieprawdopodobna sensacja na Stamford Bridge! Chelsea straciła punkty z Burnley FC, choć tego popołudnia mogła mieć duże pretensje do arbitra. Jeszcze gorzej poszło Manchesterowi United!

Szymon Mierzyński
W starciu lidera z beniaminkiem wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bowiem w 14. minucie Branislav Ivanović sfinalizował błyskotliwą akcję Edena Hazarda i na tablicy wyników zrobiło się 1:0. Później gospodarze grali dość niemrawo, ale gdyby nie fatalne błędy Martina Atkinsona, mogliby prowadzić wyżej. Trudno zrozumieć zwłaszcza decyzję arbitra z 32. minuty, gdy Michael Kightly wyciągniętą ręką zablokował w polu karnym mocny strzał Ivanovicia z 18 metrów. To była książkowa sytuacja do wskazania na "wapno", a jednak gra została puszczona. Z kolei tuż przed przerwą ewidentnie popchnięty w polu karnym został Diego Costa i sędzia znów nie użył gwizdka.W drugiej połowie natomiast zaczęło się robić sensacyjnie. W 70. minucie Ashley Barnes bardzo ostro potraktował Nemanję Maticia, a Serb po chwili wstał z murawy i sam wymierzył winowajcy sprawiedliwość, mocno go odpychając. Efekt? Czerwona kartka. Jedenaście minut później zaś było już 1:1. Przy rzucie rożnym obrońcy The Blues nie upilnowali Bena Mee i ten pokonał Thibauta Courtoisa strzałem głową. Osłabiona Chelsea nie dała już rady odpowiedzieć i sensacyjnie straciła dwa punkty.
Nawet oczka nie wywalczył Manchester United. W wyjazdowej potyczce ze Swansea City Czerwone Diabły prowadziły w 28. minucie po pięknej zespołowej akcji i idealnym płaskim strzale Andera Herrery, ale już chwilę później był remis, gdy Sung-Yueng Ki zamknął centrę Jonjo Shelveya.

W drugiej połowie ekipa Louisa van Gaala starała się naciskać, ale decydujący cios zadały Łabędzie. W 73. minucie z dystansu uderzył Shelvey, piłka odbiła się od głowy Bafetimbiego Gomisa i wpadła do siatki Davida de Gei.

Po porażce w Swansea Manchester United spadł na 4. miejsce w tabeli, bo został wyprzedzony przez Arsenal. Kanonierzy nie zawiedli i wywiązali się z roli faworyta w derbowej potyczce z Crystal Palace. Pierwszego gola zdobył Santi Cazorla, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Pape Souare na Dannym Welbecku, zaś w doliczonym czasie pierwszej części na 2:0 trafił Olivier Giroud. Francuz skutecznie dobił uderzenie Welbecka. Orłów było stać tylko na bramkę honorową, a padła ona w samej końcówce po strzale Glenna Murraya w ogromnym zamieszaniu.

Ważny triumf zanotowało Hull City, które w starciu drużyn walczących o utrzymanie pokonało u siebie Queens Park Rangers 2:1. Goście od 32. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Joeya Bartona. Nieudany debiut na ławce Aston Villi zaliczył Tim Sherwood, bo jego zespół uległ u siebie Stoke City 1:2. Żaden gol nie padł natomiast w Sunderlandzie, gdzie Czarne Koty podzieliły się punktami z West Bromwich Albion.

Chelsea Londyn - Burnley FC 1:1 (1:0)
1:0 - Branislav Ivanović 14'
1:1 - Ben Mee 81'

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Kurt Zouma, John Terry, Filipe Luis (86' Didier Drogba), Nemanja Matić, Cesc Fabregas, Juan Cuadrado (63' Willian), Oscar (72' Ramires), Eden Hazard, Diego Costa.

Burnley FC: Tom Heaton - Kieran Trippier, Jason Shackell, Michael Keane, Ben Mee, George Boyd, David Jones, Scott Arfield, Michael Kightly (79' Sam Vokes), Ashley Barnes, Danny Ings.

Żółte kartki: Branislav Ivanović (Chelsea Londyn) oraz Michael Kightly (Burnley FC).

Czerwona kartka: Nemanja Matić /70' za popchnięcie rywala/ (Chelsea Londyn).

Sędzia: Martin Atkinson.