Primera Division: 7 goli na Anoeta! Sevilla poległa bez Krychowiaka

Niesamowite emocje zafundowały zespoły Realu Sociedad i Sevilli. Kibice byli świadkami 7 goli i licznych zwrotów akcji! Ostatecznie drużyna Polaka przegrała 3:4!

Bartosz Wiśniewski
W ostatnim ligowym spotkaniu prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżył Grzegorz Krychowiak. Polak najpierw otworzył wynik meczu z Cordobą, a następnie za ostre wejście w nogi rywala otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Ostatecznie defensywny pomocnik musiał odbyć jeden mecz kary i nie mógł wystąpić w niedzielnym starciu z Realem Sociedad.
Sevilla przez całą pierwszą połowę nie prezentowała nic ciekawego. Gospodarze szybko wyczuli swoją szansę i starali się spokojnie konstruować swoje akcje. W 16. minucie takie rozwiązanie przyniosło skutek. Piłkę dośrodkował Joseb Zaldua, a świetnie krycie zgubił w polu karnym Imanol Agirretxe i dał swojej drużynie prowadzenie.

Gospodarze mieli okazję na podwyższenie, ale w sytuacji sam na sam beznadziejnie zachował się Canelas, który chciał lobować bramkarza, a ostatecznie posłał futbolówkę prosto w niego. Goście odpowiedzieli praktycznie natychmiast. Po rzucie rożnym piłkę do bramki wpakował Timothee Kołodziejczak.

Druga cześć świetnie rozpoczęła się dla Realu Sociedad, którzy otrzymali rzut karny. Do futbolówki podszedł Prieto i pewnym strzałem pokonał Rico. Sevilla poddenerwowana momentalnie stworzyła sobie dwie świetne okazje. Fatalnie spudłował jednak Arribas, a Carrico trafił w słupek.

Goście udokumentowali przewagę w 67. minucie za sprawą Bacci, a dziesięć minut później wyszli już na prowadzenie po golu z rzutu karnego Gameiro. Gdy wydawało się, że Real Sociedad nie zdoła już niczego wywalczyć to po ogromnym zamieszaniu samobójcze trafienie zanotował Arribas i mieliśmy 3:3! Chwilę później gospodarze wyprowadzili kolejny cios i zwycięstwa nie oddali już do samego końca!

Real Sociedad - Sevilla FC 4:3 (1:1)
1:0 - Agirretxe 16'
1:1 - Kołodziejczak 44'
2:1 - Prieto (k.) 48'
2:2 - Bacca 67'
2:3 - Gameiro (k.) 78'
3:3 - Arribas (sam.) 82'
4:3 - Prieto 90'

Real Sociedad: Geronnimo Rulli - Joseba Zaldua, Ion Ansotegi, Inigo Martinez, Alberto De la Bella (81' Alfred Finnbogason), Ruben Pardo, Esteban Granero, Xabi Prieto, Sergio Canales (77' Pablo Hervias), Gonzalo Castro (89' Markel Bergara) Imanol Agirretxe.

Sevilla: Sergio Rico - Diogo Figueiras, Alejandro Arribas, Timothee Kołodziejczak, Iborra (64' Denis Suarez), Daniel Carrico, Aleix Vidal, Ever Banega, Gerard Deulofeu (46' Victor Perez), Benoit Tremoulinas, Carlos Bacca (70' Kevin Gameiro).

Żółte kartki: De la Bella, Prieto, Martinez, Granero, Rulli (Real Sociedad), Tremoulinas (Sevilla).