Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polski Związek Piłkarzy zabrał głos w sprawie zawieszonej licencji Widzewa. "Apelujemy o rozsądek"

Nie milkną echa w związku z piątkowym zawieszeniem licencji Widzewowi Łódź na grę w I lidze. Swoje stanowisko zajęli także przedstawiciele Polskiego Związku Piłkarzy. Poniżej prezentujemy jego treść.
Bartosz Koczorowicz
Bartosz Koczorowicz

"Polski Związek Piłkarzy z niepokojem przyjął informację, iż decyzją Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej zawieszono licencję dla Widzewa Łódź na udział w rozgrywkach I Ligii w sezonie 2014/2015. Orzeczenie to oznacza nic innego, iż za fatalne skutki opieszałej postawy działaczy klubu odpowiedzialność finalnie poniosą zawodnicy pozbawieni możliwości gry.


Decyzja Komisji Licencyjnej, którą opatrzono rygorem natychmiastowej wykonalności niezależnie od możliwości jej zaskarżenia skutkować będzie niestety automatycznym walkowerem dla Widzewa w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz zaplanowanym na dzień 07.03.2015 r. oraz potencjalnymi walkowerami w kolejnych spotkaniach, które miałyby zostać rozegrane na obiekcie nie spełniającym wymogów licencyjnych. W rezultacie może się to zakończyć degradacją klubu, czego negatywne konsekwencje odbiją się wprost na i tak trudnej sytuacji zawodników Widzewa, którym zamyka się obecnie możliwość podnoszenia kwalifikacji sportowych oraz realizacji zobowiązań wynikających z zawartych kontraktów.

W tej sytuacji Polski Związek Piłkarzy apeluje o rozsądek do wszystkich środowisk, od których zależy finalne rozstrzygnięcie kwestii związanych przyznaniem licencji dla Widzewa Łódź i dołożenie należytych starań, aby Klub ten przeżywający obecnie szczególnie trudny okres miał realne szanse podźwignięcia się z zapaści i wzięcia udziału w rozgrywkach, których wynik powinien przede wszystkim stanowić rezultat rywalizacji sportowej osiągnięty na boisku, nie zaś efekt kolejnych orzeczeń o walkowerach, których skutki odbiją się niestety bezpośrednio na statusie i sytuacji ekonomicznej piłkarzy."

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
pzp.info.pl

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×