Gra do końca zaprocentowała - relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów

Był gol zdobyty w osłabieniu. Była bramka w końcowych minutach. Były też czerwone kartki. W Chojnicach padł remis 1:1 i mimo słabej gry na emocje nie narzekano.

Dominik Polesiński
Pierwsza połowa nie miała prawa się podobać. Okazji bramkowych z prawdziwego zdarzenia nie było, a z każdą kolejną minutą piłkarze grali coraz ostrzej. Efektem tego było częste używanie gwizdka. Prowadzący zawody Piotr Idzik miał dużo pracy, ale widząc zapędy piłkarzy raz za razem sięgał do kieszeni po kartki. Tych w całym meczu obejrzeliśmy aż 11! Po dwie zebrali Tomasz Mikołajczak, który w 66. minucie musiał opuścić boisko oraz tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Krzysztof Ziemniak.
Pierwszy gol padł w 79. minucie, a jego autorem był powracający do Chojniczanki, po nieudanej przygodzie w Cracovii, Jakub Mrozik. Pomocnik wyprowadził gospodarzy na prowadzenie indywidualną akcją po której oddał strzał z około 25 metrów. Zasłonięty Mateusz Prus nie próbował interweniować, a piłka zatrzepotała w siatce tuż przy słupku.

Po zdobyciu gola trener gospodarzy raz za razem pokrzykiwał w kierunku swoich podopiecznych, by ci szanowali piłkę. Trudno to jednak robić grając z brakiem jednego zawodnika, a do tego w samej końcówce, kiedy daje o sobie znać duże zmęczenie.

Chojniczanka nie dowiozła zwycięstwa. Arbiter doliczył 5 minut i dodatkowy czas wykorzystali goście z Głogowa. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Damian Sędziak, a w olbrzymim zamieszaniu najlepiej odnalazł się Tomasz Zając, wpychając piłkę do siatki.

Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)

1:0 - Jakub Mrozik 79'
1:1 - Tomasz Zając 90+3'

Chojniczanka Chojnice:
Rafał Misztal - Daniel Chyła, Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Przemysław Pietruszka, Damian Gałązka (61' Przemysław Czerwiński), Paweł Zawistowski, Marek Gancarczyk (87' Paweł Iwanicki), Rafał Grzelak (46' Rafał Siemaszko), Jakub Mrozik, Tomasz Mikołajczak.

Chrobry Głogów: Mateusz Prus - Krzysztof Ziemniak, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Michał Ilków-Gołąb (21' Marcel Gąsior), Damian Byrtek, Mateusz Hałambiec, Damian Sędziak, Dominik Kościelniak (83' Igor Szopa), Tomasz Zając.

Żółte kartki:
Tomasz Mikołajczak, Wojciech Lisowski, Paweł Zawistowski, Daniel Chyła, Przemysław Pietruszka (Chojniczanka) oraz Damian Sędziak, Mateusz Hałambiec, Michał Michalec, Krzysztof Ziemniak (Chrobry).

Czerwona kartka: Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka) - 66' /za drugą żółtą/ oraz Krzysztof Ziemniak (Chrobry) - 88' /za drugą żółtą/.

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).