Serie A: Waleczny Inter odrobił straty w Neapolu, duża odwaga Mauro Icardiego

Inter Mediolan do 72. minuty przegrywał z SSC Napoli 0:2, ale nie wyjechał ze Stadio San Paolo z pustymi rękami. Zespół Rafaela Beniteza nie wykorzystał szansy, by zmniejszyć dystans do AS Romy.

Konrad Kostorz
W pierwszej połowie rywalizacji zdecydowanie lepsze sytuacje stwarzało Napoli, a Samira Handanovicia nękał wszędobylski Gonzalo Higuain. Słoweniec trzykrotnie bronił groźne strzały Argentyńczyka, a w 32. minucie "Pipita" mając przed sobą praktycznie pustą bramkę, przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Neapolitańczycy wyszli na prowadzenie już po zmianie stron. Handanoviciowi szans nie dał strzałem głową Marek Hamsik po perfekcyjnym dośrodkowaniu Henrique. W 63. minucie zrobiło się już 2:0 dla gospodarzy po pięknym strzale Higuaina sprzed linii pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Nerazzurri znaleźli się w fatalnym położeniu, ale nie zrezygnowali. Złapali kontakt po trafieniu Rodrigo Palacio w podbramkowym zamieszaniu, a w 85. minucie Henrique sfaulował wybiegającego na czystą pozycję napastnika. Efekt? Czerwona kartka dla Brazylijczyka i rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Mauro Icardi w stylu Antonina Panenki, wykazując się ogromną odwagą. Na jego szczęście Mariano Andujar od razu rzucił się w róg bramki i nie zdążył zatrzymać piłki przed linią bramkową.

Sądząc z przebiegu meczu, podział punktów z pewnością cieszy ekipę Roberto Manciniego, która jednak w tabeli wciąż plasuje się poza lokatami gwarantującymi awans do europejskich pucharów. Co ciekawe, Inter nie pokonał Napoli na wyjeździe od 1997 roku, ale zdołał przerwać serię pięciu kolejnych porażek na Stadio San Paolo. Obie drużyny kolejne mecze rozegrają już w czwartek w 1/8 finału LE.

SSC Napoli - Inter Mediolan 2:2 (0:0)
1:0 - Hamsik 51'
2:0 - Higuain 63'
2:1 - Palacio 72'
2:2 - Icardi (k.) 87'

Napoli: Andujar - Henrique, Albiol, Koulibaly, Strinić - Lopez, Inler - Callejon (88' Mesto), Hamsik (80' Gabbiadini), Mertens (73' de Guzman) - Higuain.

Inter: Handanović - Santon, Ranocchia, Jesus (84' Puscas), D'Ambrosio - Brozović (64' Hernanes), Medel, Guarin - Shaqiri - Palacio, Icardi.

Czerwona kartka: Henrique /85'/ (Napoli).

Żółte kartki: Mertens, Henrique (Napoli) oraz Jesus, Brozović, Guarin (Inter).