Serie A: Koszmaru remisów AS Romy ciąg dalszy, koniec wspaniałej serii Torino

AS Roma znów nie wygrała meczu ligowego i najprawdopodobniej straci dystans do Juventusu Turyn, a zespół Kamila Glika poległ po 12 pojedynkach w Serie A bez porażki.

Konrad Kostorz
Rzymianie w 10 ostatnich pojedynkach ligowych aż 8-krotnie dzielili się punktami z przeciwnikami! Tym razem nie do przejścia dla drużyny Rudiego Garcii okazało się Chievo Werona. Roma tradycyjnie już miała problemy ze stwarzaniem dogodnych sytuacji strzeleckich, a rywalizacja na Stadio Marcantonio Bentegodi nie dostarczyła kibicom zbyt dużych emocji.
Jeśli SSC Napoli wygra z Interem Mediolan, zbliży się do stołecznej drużyny na dystans zaledwie dwóch punktów. Niewielką stratę mają także Lazio Rzym i ACF Fiorentina. Łukasz Skorupski całe zawody obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Torino przegrało w Serie A po raz pierwszy od 13. kolejki, kiedy 30 listopada 2014 roku uległo 1:2 Juventusowi. Kamil Glik i spółka nie sprostali Udinese, chociaż jako pierwsi zdobyli gola. Polski stoper, który rozegrał 90 minut, tym razem nie królował we własnym polu karnym, a strzałami głową piłkę do siatki posłali Cristian Molinaro (gol samobójczy) oraz Molla Wague. Goście złapali kontakt po kapitalnym strzale Marco Benassiego sprzed pola karnego, ale nie zdążyli odrobić strat.

Do gry po kilku tygodniach przerwy powróciła Parma i odebrała punkty Atalancie, którą po raz pierwszy poprowadził Edoardo Reja. Piotr Zieliński tym razem nie pojawił się na murawie, a Empoli ponownie zdołało wywalczyć "oczko" w pojedynku z teoretycznie silniejszym zespołem. To już 14. remis beniaminka w 26. występie w sezonie. Z 18. w tabeli Cagliari zrównała się Cesena, nie pozwalając się pokonać piłkarzom Palermo.

FC Parma - Atalanta Bergamo 0:0

Czerwona kartka: Rodriguez /87' za drugą żółtą/ (FC Parma).

Empoli FC - Genoa CFC 1:1 (0:1)
0:1 - Niang 27'
1:1 - Barba 66'

Chievo Werona - AS Roma 0:0

TABELA SERIE A ->>>

Milan wciąż zawodzi, poleci głowa Inzaghiego? Działacze myślą o trenerze tymczasowym

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AS Roma zdoła wywalczyć wicemistrzostwo Włoch?