Trener Okocimskiego Brzesko: Wiedzieliśmy w jakiej jesteśmy sytuacji

Piłkarze z Brzeska przełamali swoją ogromną niemoc, zakończyli bowiem serię 13 meczów bez wygranej! Dla podopiecznych Tomasza Kulawika inauguracja II-ligowej wiosny była jak najbardziej udana.

Olga Krzysztofik
Pierwsze kolejki po wznowieniu rozgrywek potrafią być zaskakujące. Mimo że faworytem starcia w Brzesku piłkarze Zagłębia Sosnowiec, to do domu wrócili oni w fatalnych nastrojach.
Okocimski Brzesko przystąpił do inauguracji II-ligowej wiosny z serią trzynastu meczów bez wygranej, ostatni raz zwycięstwo zespół ten odniósł w szóstej kolejce, gdy pokonał 3:2 Stal Mielec. Piłkarze Okocimskiego umieli jednak wykorzystać nadarzającą się okazję, czyli słabą postawę Zagłębiaków, których w sobotę pokonali 1:0. - Dla nas są to bardzo cenne punkty, wiedzieliśmy w jakiej jesteśmy sytuacji i musieliśmy dobrze rozpocząć, aby odbudować się i pokazać, że potrafimy wygrywać mecze - przyznał Tomasz Kulawik. Szkoleniowiec Okocimskiego był zadowolony z końcowego rezultatu starcia z sosnowiecką drużyną. Choć jego podopieczni nie pokazali piłki z "fajerwerkami", to potrafili dopisać do swojego dorobku punktowego trzy "oczka", tym samym udanie rozpoczynając wiosnę.

- Zrobiliśmy wszystko, żeby te punkty zostały u nas. Bardzo dobrze zagraliśmy w defensywie, nie popełnialiśmy dużo błędów, czytaliśmy stałe fragmenty gry i wrzutki zawodników z Sosnowca. Piłkarze Zagłębia chcieli wykorzystać swoje warunki fizyczne, jednak dobrze odrobiliśmy zadanie domowe, z dużą korzyścią dla nas - ocenił trener.

Pod koniec pierwszej części sobotniej konfrontacji sędzia Kamil Waskowski usunął z boiska Krzysztofa Markowskiego, co wymusiło na Zagłębiu zmianę systemu gry od początku drugiej połowy. Przez łącznie 36 minut sosnowiczanie grali w dziesięciu przeciwko jedenastce gospodarzy, w 81. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał bowiem Patryk Bryła i siły się wyrównały.

- Czerwona kartka pod koniec pierwszej połowy bardziej nas rozleniwiła, bo początek drugiej połowy zaczęliśmy gorzej, niż grając jedenastu na jedenastu. Dopiero później, w końcówce, trzeba było zrobić kilka zmian, żeby wszystko zaskoczyło. Wiedziałem, że Zagłębie bardzo dobrze wygląda fizycznie, bardzo dobrze gra w piłkę, zwłaszcza ofensywnie. Musieliśmy być bardzo skoncentrowani, żeby troszkę pokarać zawodników z ofensywy - powiedział Tomasz Kulawik.

Po pokonaniu Zagłębia Okocimski Brzesko plasuje się na trzynastym miejscu, mając na koncie 21 punktów. W następnej kolejce podopieczni Kulawika zmierzą się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg, spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 14 marca. Konfrontacja ta zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli - Kotwica plasuje się oczko niżej. W rundzie jesiennej, w Brzesku, padł remis 1:1.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!