Premier League: Bezsilność Liverpoolu, głupota Stevena Gerrarda

Manchester United wygrał na Anfield z Liverpoolem, który grał całą drugą połowę w osłabieniu po głupocie Stevena Gerrarda.

Bartosz Zimkowski

Liverpool po raz ostatni przegrał w lidze w grudniu tamtego roku. Na Old Trafford lekcję The Reds dał Manchester United. Od tamtej pory podopieczni Brendana Rodgersa prezentują się bardzo dobrze i zaczęli liczyć się w walce o Ligę Mistrzów. Musieli jednak pokonać na swoim stadionie właśnie Czerwone Diabły.

Tymczasem od pierwszych minut lepiej prezentowali się gracze Louisa van Gaala. Częściej utrzymywali się przy piłce i w 14. minucie wypracowali sobie bramkę. Piękne prostopadłe podanie do Juana Maty posłał Ander Herrera. Hiszpan znalazł się oko w oko z Simonem Mignoletem, ale kąt był dość ostry, a na dodatek futbolówka była po stronie jego gorszej nogi. Mimo to Mata zdecydował się na strzał prawą stopą i zmieścił piłkę w siatce LFC.
Gospodarze w pierwszej połowie byli tłem dla Man Utd, ale mogli doprowadzić do wyrównania. Daniel Sturridge wyłożył futbolówkę jak na tacy do Adama Lallany, lecz pozyskany z Southampton piłkarz uderzył z 13 metrów tuż obok słupka. Na drugą odsłonę Lallana na murawie już się nie zameldował. Zastąpił go Steven Gerrard, ale po upływie pół minuty wyleciał z boiska. Anglik kopnął bez piłki Herrerę, który chwilę wcześniej wykonał ostry wślizg. Martin Atkinson nie miał litości dla kapitana Liverpoolu i usunął go z murawy.

W 59. minucie goście uzyskali drugą bramkę. Angel di Maria idealnie podał do wbiegającego w pole karne Maty, a ten popisał się świetnym strzałem "nożycami". Wydawało się, że Czerwonym Diabłom już nic nie może zagrozić. Tymczasem 10 minut później Sturridge zaskoczył uderzeniem w krótki róg de Geę i znów był kontakt pomiędzy oboma drużynami.

Gospodarze atakowali do ostatnich minut, lecz to MU w doliczonym czasie gry wywalczyło rzut karny. Wayne Rooney nie potrafił jednak pokonać Mignoleta. Belg wyczuł jego intencje i sparował futbolówkę w bezpieczne miejsce.

Man Utd wygrał 2:1 i jest bliżej gry w Lidze Mistrzów. The Reds tracą 5 punktów do Czerwonych Diabłów.

Liverpool FC - Manchester United 1:2 (0:1)
0:1 - Juan Mata 14'
0:2 - Juan Mata 59'
1:2 - Daniel Sturridge 69'

W 94. minucie Mignolet obronił strzał Wayne'a Rooneya z rzutu karnego.

Liverpool: Simon Mignolet - Emre Can, Martin Skrtel, Mamadou Sakho, Adam Lallana (46' Steven Gerrard), Jordan Henderson, Joe Allen, Alberto Moreno (65' Mario Balotelli), Raheem Sterling, Philippe Coutinho, Daniel Sturridge.

Man Utd: David de Gea - Antonio Valencia, Chris Smalling, Daley Blind (90+4' Marcos Rojo), Phil Jones, Michael Carrick, Juan Mata, Ander Herrera (83' Radamel Falcao), Marouane Fellaini, Ashley Young (55' Angel di Maria), Wayne Rooney.

Żółte kartki: Joe Allen, Mario Balotelli (Liverpool) oraz Ander Herrera, Phil Jones (Man Utd).

Czerwona kartka: Steven Gerrard /46' - za faul bez piłki/ (Liverpool).