Kokpit Kibice

Polskie talenty przechodzą egzamin dojrzałości

W poniedziałek rozpoczęły się tegoroczne matury. Egzamin dojrzałości przechodzą również niektórzy zawodnicy T-Mobile Ekstraklasy.
Bartosz Wiśniewski
Bartosz Wiśniewski

Najciekawiej z całego grona piłkarzy-maturzystów wypada Mateusz Wdowiak. Młody zawodnik uczęszcza do jednej z najlepszych szkół w Krakowie. Na egzaminie dojrzałości gracz Cracovii będzie zdawał m.in. rozszerzoną matematykę.


W Śląsku Wrocław Tadeusz Pawłowski z poniedziałkowego treningu musiał zwolnić dwóch zawodników. Maturę bowiem pisali Jakub Wrąbel oraz Karol Angielski. - Na pewno u młodego człowieka, który dojrzewa, aspekt nauki może mieć wpływ. Tym bardziej, że dla każdego to ważny etap w życiu - zdanie matury. Uważam, że to bardzo dobre, że nie porzucili szkoły - mówił Paweł Barylski, drugi trener wrocławskiej drużyny.

Podobnie sytuacja wygląda w Lechu Poznań. Tutaj do egzaminu podeszło również dwóch graczy. Na początku tygodnia Maciej Skorża na przygotowaniach musiał radzić sobie bez Jana Bednarka i Jakuba Serafina.

W poprzednim sezonie więcej kluczowych zawodników zespołów T-Mobile Ekstraklasy zdawało maturę. Lech poprosił Centralną Komisję Edukacyjną, aby Karol Linetty swój egzamin mógł zdawać latem. Radosław Murawski z kolei w kontrakcie miał zapisaną klauzulę, która - w przypadku pozytywnego wyniku - pozwoliła mu wzbogacić się o 20 tysięcy złotych.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×