Jupiler League: Remis Anderlechtu, skromna wygrana Standardu

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W dwóch niedzielnych spotkaniach 19. kolejki Jupiler League padła tylko jedna bramka - w stolicy FC Brussels minimalnie uległ wiceliderowi z Liege 0:1. W drugim meczu KSC Lokeren bezbramkowo zremisował z aktualnym mistrzem kraju - Anderlechtem Bruksela.

Podział punktów w Lokeren był już siódmym remisem Anderlechtu w tym sezonie, który praktycznie przekreślił szanse Fiołków na obronę mistrzowskiej korony. Ekipa z Brukseli ma po 19 kolejkach aż 13 punktów straty do prowadzącego w tabeli FC Brugge i wielce prawdopodobne, że podopieczni Ariela Jacobsa w przyszłym sezonie nie będą występować nawet w Pucharze UEFA. W niedzielnym spotkaniu 90-minutowy występ w barwach Andelrechtu zaliczył Marcin Wasilewski, który w 89. minucie został ukarany żółta kartka - już siódmą w tym sezonie.

W ostatnim spotkaniu Standard Liege skromnie pokonał na wyjeździe FC Brussels. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dieumerci Mbokani, który wykorzystał długie, 50 metrowe podanie, i uderzeniem z pierwszej piłki przelobował Michaela Cordiera.