Sparingowo: Jagiellonia rozgromiła beniaminka z Lubina

Jagiellonia Białystok w drugim meczu sparingowym odniosła drugie zwycięstwo. Trzeci zespół ekstraklasy wysoko pokonał beniaminka ligi KGHM Zagłębie Lubin. Kolejnego gola zdobył nowy nabytek Jagi.

Michał Piegza

Po zwycięstwie nad Turem Bielski Podlaski 3:0 piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali kolejny mecz. Podopieczni Michała Probierza pokonali beniaminka ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin 4:0.

Do przerwy białostoczanie prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Patryka Tuszyńskiego. Po przerwie prowadzenie podwyższył Karol Świderski, a strzelanie zakończył nowy nabytek Jagi Łukasz Sekulski, który w drugim meczu w nowym klubie zdobył drugiego gola.
W zespole z Białegostoku zabrakło Michała Pazdana, który przenosi się do Legii Warszawa. Z kolei w Zagłębiu zadebiutował m.in. pozyskany z Wisły Płock Krzysztof Janus.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:4 (0:2)
0:1 - Tuszyński 7'
0:2 - Tuszyński 32'
0:3 - Świderski 64'
0:4 - Sekulski 84'

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc (46' Dominik Hładun) - Adrian Błąd (46' Maciej Kowalski-Haberek), Ľubomír Guldan (46' Jarosław Jach), Maciej Dąbrowski (46' Jarosław Kubicki), Dorde Cotra (46' Adrian Rakowski), Krzysztof Janus (46' Miłosz Przybecki), Jakub Tosik (72' Eryk Sobków), Sebastian Bonecki (46' Łukasz Piątek), Arkadiusz Woźniak (46' Konrad Andrzejczak), Łukasz Janoszka (46' Paweł Żyra), Michal Papadopulos (46' Krzysztof Piątek).

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski (46' Krzysztof Baran) - Filip Modelski (46' Rafał Augustyniak), Sebastian Madera (46' Martin Baran), Igors Tarasovs (46' Kamil Pajnowski), Piotr Tomasik (46' Jonatan Straus), Karol Mackiewicz (46' Karol Świderski), Rafał Grzyb (46' Michał Pawlik), Taras Romanczuk (46' Emil Łupiński), Konstantin Vassiljev (46' Przemysław Mystkowski), Maciej Gajos (46' Piotr Grzelczak), Patryk Tuszyński (46' Łukasz Sekulski).