Sparingowo: GKS Tychy przegrał z Nadwiślanem Góra

W rozegranym na stadionie w Górze meczu sparingowym miejscowy Nadwiślan pokonał GKS Tychy 1:0. Jedyną bramkę zdobył Robert Ziętarski.

Łukasz Witczyk
Dla Nadwiślana Góra był to pierwszy w okresie przygotowawczym mecz sparingowy. Z kolei tyszanie w sobotę rozegrali drugi sparing i zanotowali drugą porażkę, a w dodatku nie strzelili bramki. Wymarzoną okazję do otwarcia wyniku Trójkolorowi mieli w 18. minucie, kiedy to po faulu na Mateuszu Mączyńskim podyktowany został rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mateusz Bukowiec, ale nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.
Ekipa z Góry prowadzenie objęła w 44. minucie, a gola zdobył Robert Ziętarski, który wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Florkiem i lobem zaskoczył golkipera GKS-u Tychy. W drugiej połowie spadkowicz z I ligi próbował odrobić straty,a  najlepszą do tego okazję miał w 66. minucie, lecz piłka po strzale Damiana Szczęsnego odbiła się od słupka.

W drużynie z Tychów wystąpiło dwóch testowanych zawodników. Byli to Daniel Tanżyna oraz Daniel Sobas.

Nadwiślan Góra - GKS Tychy 1:0 (1:0)
1:0 - Robert Ziętarski 44'

Skład GKS-u Tychy:

I połowa: Florek - Mateusz Grzybek, Boczek, Tanżyna, Mączyński - Błanik, Glanowski, Bukowiec, Dymowski, Radzewicz - Nieśmiałowski (30' Sobas).

II połowa: Krzczuk - Wawrzynkiewicz, Krzycki, Kohut, Szumilas (86' Marcin Grzybek) - Szczęsny, Biskup (86' Łęszczak), Dymowski (64' Glanowski), Grzeszczyk, Wodecki - Bojarski (77' Majewski).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!