Rumunia: Kapitalna asysta Golańskiego w Superpucharze - Polak z pierwszym trofeum!

Wymarzony debiut w barwach ASA Targu Mures zaliczył [tag=5743]Paweł Golański[/tag]. W meczu o Superpuchar Rumunii drużyna Polaka pokonała 1:0 Steauę Bukareszt, a przy zwycięskim golu asystował właśnie "Gola"!
Maciej Kmita

W 64. minucie gry były kapitan Korony Kielce przerwał atak rywali przy linii środkowej boiska i po chwili świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Mirceę Axentego, który zamienił zagranie Polaka na zwycięskiego gola.

Zdobycie Superpucharu Rumunii to największy sukces w historii nowego klubu Golańskiego. Ekipę z Targu Mures do triumfu poprowadził były szkoleniowiec Wisły Kraków Dan Petrescu, dla którego był to zarazem debiut na ławce trenerskiej wicemistrza Rumunii i ostatni mecz w roli opiekuna ASA, bowiem zdecydował się na przyjęcie intratnej oferty z chińskiego Jiangsu Sainty.

Golański w czerwcu przeniósł się do ASA Targu Mures na zasadzie wolnego transferu z Korony Kielce. To dla niego powrót do Rumunii po pięciu sezonach przerwy - w latach 2007-2010 występował w Steaule Bukareszt.

Steaua Bukareszt - ASA Targu Mures 0:1 (0:0)
0:1 - Axente 64'