Sparingowo: Pierwszy poważny sprawdzian Błękitnych

W sobotnim sparingu Błękitni Stargard Szczeciński wygrali ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 3:1. Zwycięstwo zapewnił w końcówce Sebastian Inczewski.

Patryk Neumann
Sobotni mecz był pierwszym poważnym sprawdzianem dla II-ligowca. Wcześniej Błękitni zagrali jedynie na mini turnieju w Ińsku, gdzie rywalom z niższych lig zaaplikowali 11 bramek. Mieli też sparować w środę, lecz najpierw do skutku nie doszła potyczka z Chojniczanką Chojnice a następnie z Bałtykiem Koszalin.
Gospodarze rywalizujący z III-ligowym Stilonem Gorzów od początku uzyskali przewagę. W 12. minucie główką do pustej bramki nie trafił Robert Gajda. Błękitnym brakowało skuteczności a dwie świetne okazje zmarnował Bartłomiej Zdunek. Mecz nie toczył się jednak w wysokim tempie a szanse stwarzali sobie także przyjezdni. Najlepszej w 33. minucie nie wykorzystał Paweł Posmyk.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Więcej zmian dokonał trener Krzysztof Kapuściński. W 50. minucie centrę Macieja Więcka na gola zamienił Patryk Bednarski, który w tygodniu sfinalizował roczne wypożyczenie z Pogoni Szczecin. Stilon wyrównał kwadrans później, gdy Rafał Świtaj wykorzystał błąd gospodarzy. W końcówce Błękitni przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Michał Magnuski wypracował rzut karny, którego egzekutorem był Sebastian Inczewski a chwilę później idealnym podaniem obsłużył stargardzkiego jokera.

- Michał z racji pracy trenuje raz dziennie a my przez cały tydzień trenowaliśmy po dwa razy. Widać, że nogi chłopaków nie noszą. Michał jest trochę świeższy, ale cieszę się, że znowu pokazał, że może być wartościową częścią tej drużyny - ocenił Krzysztof Kapuściński.

Trener Błękitnych był także zadowolony z testowanego w sobotę Franciszka Siwka. - Kadra powoli się krystalizuje. Z dwóch osób zrezygnujemy. Bardzo się cieszę, bo przyszedł dzisiaj do nas nowy chłopak z Warty Poznań i zagrał bardzo przyzwoicie. Trochę mi przypomina Łukasza Kosakiewicza. Też taki mały, szybki zawodnik. Jest młodzieżowcem, także czegoś takiego szukaliśmy. Chcę go w tej drużynie - analizował.

Błękitni Stargard Szczeciński - Stilon Gorzów Wielkopolski 3:1 (0:0)
1:0 55' Patryk Bednarski
1:1 65' Rafał Świtaj
2:1 85' Sebastian Inczewski (kar)
3:1 87' Sebastian Inczewski

Błękitni: Ufnal (46' Kosiorek) - Siwek (55' Baszak), Liśkiewicz (60' Pasieka), Pustelnik (46' Baranowski), Gutowski (46' Maciąg) - Fadecki (46' Więcek), Wojtasiak (46' Bednarski), Flis (46' Kazimierowicz), Zdunek (46' Łaźniowski)- Gajda (46' Magnuski), Wiśniewski (46' Inczewski).

Stilon: Dłoniak (46' Wolarek) - Somrani, Bil (46' Opaluch), Siemko, Świec (70' Ogrodowski) - Timoszyk, Janeczko (46' Mrozek), Maliszewski (46' Świtaj), Szałas (46' Kubacki)- Ziajka, Posmyk.

Tropikalne testy dla kandydatów do gry w Błękitnych

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!