KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Śląskie kluby nawiązały biznesową współpracę. "Dowodzimy, że śląska piłka łączy"

Pięć śląskich klubów nawiązało we wtorek biznesową współpracę i podpisało umowę z jednym sponsorem. To pierwszy taki kontrakt drużyn z tego regionu Polski.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Na specjalnej konferencji prasowej, którą zorganizowano w czeskiej Ostrawie obecni byli przedstawiciele pięciu śląskich klubów: Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, GKS-u Katowice, ROW-u 1964 Rybnik oraz GKS-u Tychy. Owocem współpracy tych zespołów było podpisanie umowy z firmą Hoop Polska. - Bardzo się cieszę, że możemy współpracować z tyloma klubami. Jak przyszła propozycja taka, że możemy wspierać większą liczbę klubów, to przystąpiliśmy do działania - przyznała Patrycja Giurko, marketing manager Hoop Polska.
Śląskie kluby na niwie bizesowo-marketingowej współpracują już od kilku miesięcy. Przed rundą wiosenną poprzedniego sezonu wspólnie na zgrupowania do Turcji wyjechali piłkarze Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, Ruchu Chorzów oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. - Zaczęliśmy współpracę wspólnym wyjazdem drużyn ekstraklasowych na zgrupowania do Turcji. Mam nadzieję, że ta współpraca połączy również inne śląskie kluby - przypomniał prezes klubu z Gliwic, Adam Sarkowicz.

Prezesi pięciu śląskich klubów nie kryli zadowolenia z faktu nawiązania umowy z pierwszym sponsorem. - Cieszę się, że podpisujemy tak ważną dla naszych klubów umowę. Pomimo tego, że rywalizujemy w obszarze sportowym, to w obszarze biznesowym z sukcesem się wspieramy i współpracujemy. Ja z tym projektem wiąże duże nadzieje, wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągnąć więcej - powiedział Grzegorz Bednarski, sternik GKS-u Tychy.

Współpraca pomiędzy klubami ma im ułatwić pozyskanie nowych sponsorów. - Głównym hasłem PZPN-u jest "łączy nas piłka", my dowodzimy, że śląska piłka łączy w liczbie pięciu klubów. Nie tylko pięć uczestniczy, jest ich więcej, ale w tym projekcie z Hoop Polska bierze udział pięć, może w przyszłości będzie więcej. Każdy z nas czyni starania, by pozyskiwać biznes do współpracy. Jedną z form naszych działań jest wspólne działanie. Mamy nadzieję, że to jest dobry początek dużo szerszej współpracy. Procedury są takie, że potrzeba trochę czasu, by przejść do pierwszych umów - stwierdził Andrzej Pawłowski, prokurent Górnika.

Działacze liczą, że efektem współpracy pomiędzy śląskimi klubami będzie rozwój piłki nożnej w tym regionie, co umożliwi osiąganie kolejnych sukcesów. - Utkwiło mi w pamięci ubiegłoroczne spotkanie z prezesem Bońkiem i premierem Buzkiem. Wtedy pojawiła się inicjatywa, by razem stworzyć projekt i próbować powalczyć o biznes i współpracę pomiędzy wszystkimi śląskimi klubami. Mam nadzieję, że takie spotkania będą się odbywały częściej, a cały projekt będzie rósł w siłę i z kolejnymi miesiącami będzie widać, że śląska piłka to nie tylko historia i wspomnienia - ocenił Wojciech Cygan, prezes GKS-u Katowice.

Ze względu na obowiązujące umowy z dotychczasowymi sponsorami na dostarczanie napojów, we wtorek w Ostrawie zabrakło przedstawicieli Ruchu Chorzów i Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy również biorą aktywny udział w tym projekcie. - Jako Śląsk jesteśmy siłą w Polsce jeśli chodzi o piłkę nożną i tego nam nikt nie odbierze. Liczba śląskich drużyn w Ekstraklasie, I lidze i II lidze świadczy o tym, że piłka na Śląsku była, jest i będzie się liczyła w całej Polsce. Ta umowa jest wstępem do programu i to duża pomoc dla klubów. Dołączą do nas jeszcze inne kluby, które obecnie są związane innymi umowami - powiedział dyrektor ROW-u 1964 Rybnik, Henryk Frystacki.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×