Odmłodzona Stalówka znów zaskoczy?

W przerwie letniej w Stali Stalowa Wola zaszło sporo zmian. Odeszło kilku doświadczonych zawodników, a do klubu trafili głównie młodzieżowcy.

Kamil Górniak

W sobotę zielono-czarni pokonali na własnym boisku Nadwiślana Góra 2:1. O ile w pierwszej połowie gra drużyny z Podkarpacia mogła się podobać, to po zmianie stron nie było już najlepiej. - W tej drugiej połowie skupiliśmy się głównie na obronie prowadzenia, aczkolwiek wyprowadzaliśmy groźne kontry. Rywale też mieli swoje okazje. Cieszą te trzy punkty i to jest najważniejsze - powiedział pomocnik Stali Paweł Giel.

Stalowcy w sobotniej potyczce pokazywali momentami całkiem niezłą grę. Kilka razy zawodnicy ze Stalowej Woli potrafili rozegrać ciekawą akcję, powymieniać się podaniami. Widać, że nowi gracze szybko złapali porozumienie z tymi, którzy zostali na kolejny sezon w hutniczym mieście.
- Zmieniło się dużo chłopaków. Niemniej jednak ta podstawowa jedenastka jest raczej stabilna i w większości się już znamy dłużej i wiemy na co stać poszczególnych graczy. Rozumiemy się bardzo dobrze na boisku. Ćwiczymy różne rzeczy na treningach. Przede wszystkim staramy się tworzyć zespół, nie ma jakiś indywidualności - dodał.

W lecie doszło do zmian w składzie Stali. Doszli przede wszystkim młodzi piłkarze, którzy będą chcieli się pokazać na drugoligowym froncie. - Doszli do nas szczególnie młodzi gracze, w znacznej większości to gracze mający status młodzieżowca. To fajne chłopaki, którzy chcą się uczyć i mają potencjał. To nie są gracze, którzy przyszli bo nie mieli propozycji, tylko tacy. Którzy chcą coś nowego załapać od starszych kolegów i poprawiać swoje umiejętności - zakończył Paweł Giel.

Stalówka szuka napastnika. "To ma być wzmocnienie składu a nie uzupełnienie"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!