WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wciąż bez decyzji UEFA w sprawie meczu FK Kukesi - Legia Warszawa

Wbrew zapowiedziom Komitet Dyscyplinarny UEFA nie ogłosił w poniedziałek decyzji w sprawie rozpoczętego w ubiegły czwartek meczu III rundy el. Ligi Europy FK Kukesi - Legia Warszawa.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Spotkanie wicemistrza Albanii z wicemistrzem Polski zostało przerwane na początku II połowy przy stanie 2:1 dla Legii po tym, jak Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun zajmowanych przez kibiców FK Kukesi, w wyniku czego doznał rozcięcia skóry głowy. Sędzia Stephan Klossner najpierw zawiesił spotkanie, a po kilkunastu minutach delegat UEFA podjął decyzję o przerwaniu meczu.


W piątek (31 lipca) UEFA poinformowała, że Komitet Dyscyplinarny UEFA wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko obu klubom. Kukesi odpowie za doprowadzenie do przerwania meczu, rzucanie przez kibiców przedmiotami, problemy z utrzymaniem spokoju na trybunach oraz wywieszenie transparentu o niedozwolonej treści. Z kolei Legia może zostać ukarana za zachowanie kibiców, którzy w czasie spotkania w Tiranie rzucali różnymi przedmiotami w sektor gospodarzy.

Jednocześnie UEFA zakomunikowała, że sprawa albańskiego klubu zostanie rozpatrzona podczas zaplanowanego na poniedziałek (3 sierpnia) posiedzenia, a Legią Komitet Dyscyplinarny UEFA zajmie się 13 sierpnia, ale wbrew zapowiedziom w poniedziałek nie poznaliśmy decyzji Komitetu.

Na trzy dni przed planowanym rewanżem Legia - Kukesi (6 sierpnia) wciąż zatem nie wiadomo, czy spotkanie dojdzie do skutku. Warszawski klub ogłosił, że będzie prowadził sprzedaż wejściówek na czwartkowy mecz do czasu ogłoszenia decyzji UEFA, a ta - według regulaminu Ligi Europy 2015/2016 - może być bardzo surowa dla Albańczyków. Według art. 26.1 regulaminu klubowi winnemu przerwania meczu grozi nie tylko ukaranie walkowerem za niedokończone spotkanie, ale też wyrzucenie z rozgrywek.

El. LE: FK Kukesi - Legia Warszawa (cały mecz)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×