18. kolejka Serie A: Genoa pokonała Torino

W pierwszym rozegranym meczu w ramach Serie A po przerwie świąteczno-noworocznej FC Genoa zgodnie z przewidywaniami pokonała na własnym terenie Torino Calcio. Rossoblu zaaplikowali swojemu przeciwnikowi trzy bramki, a nie stracili żadnej i tym samym odnieśli pewne zwycięstwo.

Adam Kiołbasa

Od początku spotkania stroną przeważającą byli gospodarze i udało im się wyjść na prowadzenie już w 18. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Biava. Pomimo, iż jeszcze w pierwszej odsłonie mogły paść kolejne bramki, to kibice się ich nie doczekali.

Po zmianie stron podopieczni Giampiero Gasperiniego dołożyli kolejne dwie bramki. Już w 48. było 2:0, kiedy to Sereniego pokonał Janković, a w 85. wynik rywalizacji na 3:0 ustalił Thiago.

W tym momencie Genoa ma na swoim koncie 32 oczka i zajmuje piąte miejsce w tabeli, a Toro jest siedemnaste i ma piętnaście punktów.

FC Genoa - Torino Calcio 3:0 (1:0)
1:0 - Biava 18'
2:0 - Janković 48'
3:0 - Thiago 85'

Genoa: Rubinho, Biava, Ferrari, Bocchetti, Mesto, Juri, Thiago (87' Milanetto), Criscito, Sculli, Olivera (60' Vanden Borre), Janković (81' M. Rossi).

Torino: Sereni, Di Loreto, Natali, Pisano, Ogbonna (62' Colombo), Abate, Dżemaili, Barone, Rosina, Bianchi (69' Stellone), Amoruso (46' Diana).

Żółte kartki: Thiago, Bocchetti (Genoa) oraz Dżemaili, Pisano, Di Loreto (Torino).

Sędzia: Damato.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)