18. kolejka Serie A: Roma remisuje z Milanem, debiut Beckhama

W meczu kończącym 18. kolejkę włoskiej Serie A AS Roma zremisowała na Stadio Olimpico w Rzymie z AC Milanem 2:2. Tym samym trwa niemoc podopiecznych Carlo Ancelottiego w pojedynkach z aktualnym wicemistrzem Włoch, bowiem w ostatnich siedmiu starciach udało im się tylko raz odnieść zwycięstwo.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie skuteczniejsi byli Giallorossi, którzy objęli prowadzenie w 22. minucie po trafieniu Mirko Vucinicia. Osłabieni brakiem Francesco Tottiego gospodarze spisywali się dość dobrze. Swoje szanse mieli także czerwono-czarni, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza od pierwszej, a co najważniejsze, kibice zobaczyli w niej aż trzy gole. W 48. minucie do wyrównania doprowadził Pato Alexandre, a pięć minut później ten sam zawodnik uzyskał dla gości prowadzenie. Miejscowych stać było jednak na odpowiedź i w 72. minucie ważny punkt dał im Mirko Vucinić.

W szeregach Rossonerich zadebiutował David Beckham, który wybiegł w pierwszej jedenastce, ale jego występ należy uznać za średni. Anglik został zmieniony w 89. minucie przez Mathieu Flaminiego.

Milan z 34 punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli i traci dziewięć oczek do będącego liderem Interu oraz pięć do drugiego Juventusu. Roma ma 24 punkty i jest jedenasta.

AS Roma - AC Milan 2:2 (1:0)
1:0 - Vucinic 22'
1:1 - Pato 48'
1:2 - Pato 53'
2:2 - Vucinić 72'

Roma: Doni, Cassetti (81' Cicinho), Mexes, Juan, Riise, Perrotta, De Rossi, Brighi (84' Aquilani), Taddei (65' Pizarro), Baptista, Vucinić.

Milan: Abbiati, Zambrotta, Maldini, Favalli, Jankulovski, Beckham (89' Flamini), Pirlo, Seedorf, Kaka, Ronaldinho (71' Ambrosini), Pato.

Żółte kartki: Riise, Brighi (Roma) oraz Pirlo, Seedorf (Milan).