Ligue 1: Żelazna konsekwencja Paris Saint-Germain

Z żelazną konsekwencją punktują na początku sezonu piłkarze Paris Saint-Germain. W piątkowy wieczór mistrz Francji odniósł skromne zwycięstwo.

Szymon Mierzyński

Ekipa Laurenta Blanca triumfowała 1:0, tym razem przesądzając losy rywalizacji dokładnie po godzinie gry. W 60. minucie po składnej akcji Maxwell podał w pole karne do Blaise'a Matuidiego, a ten umieścił piłkę w siatce strzałem w krótki róg.

Gospodarze najlepszą okazję wypracowali jeszcze przy stanie 0:0 - w 49. minucie. Wówczas mistrza Francji uratował Kevin Trapp, który obronił groźne uderzenie głową Ramy'ego Bensebaniego po rzucie wolnym.
Paryżanie triumfowali 1:0 i po trzech kolejkach nowego sezonu mają na koncie komplet punktów, a także zero straconych bramek. Montpellier natomiast doznało trzeciej porażki z rzędu i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Montpellier HSC - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
0:1 - Blaise Matuidi 60'

Montpellier HSC: Jonathan Ligali - Jerome Roussillon (73' Mathieu Deplagne), Hilton, Ramy Bensebaini (68' Souleymane Camara), Daniel Congre, Jonas Martin, Bryan Dabo, Anthony Mounier, Ryad Boudebouz, Paul Lasne (69' Joris Marveaux), Djamel Bakar.

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Javier Pastore (10' Adrien Rabiot), Thiago Motta, Blaise Matuidi, Ezequiel Lavezzi (69' Jean-Kevin Augustin), Lucas (81' Benjamin Stambouli), Edinson Cavani.

Żółte kartki: Ramy Bensebaini, Ryad Boudebouz (Montpellier HSC) oraz Thiago Motta (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Sebastien Moreira.